EMET AK PARTİDE BAŞKAN ADAY SAYISI 11'E YÜKSELDİ

Ak partide son gün olan beledye başkanlığı aday adylığında 11 aday müracat etti.

EMET AK PARTİDE BAŞKAN ADAY SAYISI 11'E YÜKSELDİ Siyaset

31 Mart yerel seçimleri için partilerin aday belirleme çalışmaları sürerken Ak partide belediye başkanlığı için aday adaylık başvuru süresi sona erdi.

                Adaylık için belediye başkanları, il ve ilçe parti başkanlarının istifa etmesine gerek olmayan Ak partide Emet ilçesinde …….. vatandaşımız aday adaylık başvurusu yaptı.

                İlk başvuruyu İnşaat mühendisi Mehmet Oktay yaparken, daha sonra DSİ baş mühendisi Metin Erkul, Eğitimci Mücahit Eroğlu,Bayan aday emlakçı Merve Yavuz, ilçemizden işadamları Ömer Gündüz Toprak,Mustafa Gül,Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı İsmail Elmacı, emekli eğitimci Ahmet Hamdi  Köse, Eski Emet devlet hastanesi müdürü Mehmet Altınsoy,başbakanlık arşiv görevlilerinden Murat Durgut… En geç adayımız ise İbrahim Çankaya oldu.

                Ak partide il genel ve belediye meclis üyeliği başvuruları 3 Aralık’a kadar devam edecek.

E-TEMAYÜL PAZAR GÜNÜ

AK Parti’nin gerek milletvekili gerekse belediye başkan adaylarını belirlemede bir ölçüt olarak kullandığı temayül yoklaması ise Pazar günü Kütahya Kapalı Spor Salonunda yapılacak ve saat 10.00’da başlayacak. Bu temayül yoklaması ilk kez kağıt ve sandıklar olmadan elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

 İl ve ilçe teşkilatı üyeleri kendilerine ait bilgileri bilgisayar ortamında girerek, aday adayları arasında bir seçim yapacak. Temayülün ardından sonuçlar yapılan anket sonuçları ve koordinatörlerin raporları ile birleştirilerek Genel Merkez tarafından değerlendirmeye alınacak. Son sözü ise Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar