EMET BELEDİYESPORDA GELECEK VAAT EDEN YILDIZLAR

Emetbelediyespor bünyesindeki 12 futbolcu çocuğumuz Altınordu gelecek vaat eden yıldızlar ketegorisine girdi

EMET BELEDİYESPORDA GELECEK VAAT EDEN YILDIZLAR Spor

Emet belediyespor bünyesinde açmış olduğu futbol okulunda ilk ve ortaokul öğrencisi 112 çocuğumuzla başlanılan eğitim devam ediyor

                Mayıs ayından  itibaren yoğun eğitim ve antrenman alan çocuklarımız  Kütahyada düzenlenen penaltı yarışmalarına 80 kişilik kafileyle katılarak  il 2.liği  derecesinide Emete getirmişti.

                Altınordu futbol takımınca  alt yapılarına futbolcu seçmek için  her yıl düzenledikleri Altınordu futbol turnuvasında   26  Emetbelediyespor öğrencisi ile ilçeyi temsil eden çocuklarımızın 12 ‘si  “Gelecek vaat eden yıldızlar “ kategorisinde dereceye girdiler. Elediye tarafından Aydın Kuşadasında düzenlenen turnuvaya 26 çocuğumuz götürülmüştü. 2 gün süren turnuvaya 10 ilden yaklaşık 2000 örencinin katıldığı turnuvada 12 çocuğumuz büyük bir başarı göstererek “gelecek vaat eden yıldızlar “kategorisine girmeyi başardı.

                Gelecek vaat eden yıldız çocuklarımız teknik direktörleri Eftal Ülker ile birlikte Emet belediye başkanı Mustafa Koca’yı makamında ziyaret ettiler. Kendilerine bu imkanı tanıdığı için başkan Koca’ya teşekkür eden çocuklar U-13 ve U-14 kategorilerinde il düzeyinde liglere katılmak için destek istediler.

                Emet belediye başkanı Mustafa Koca çocukları gösterdikleri başarıları için tebrik etti. Koca, bundan sonrada çocuklarımızın gelişim, ve il ve bölgesel turnuvalara katılımları için gerekli desteği belediye olarak vermeye devam edeceklerini beyanla;” Başta futbol olmak üzere, basketbol,voleybol gibi branşlardada ilçemizde çocuklarımıza ve gençlerimize malzeme ve lojistik destek sağlamaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak için  bu tür çalışmaları devam ettirmeyi görevlerimiz arasında kabul ediyoruz.Basketbol Kütahya ligiize  bu hafta baliıyor. İlimizin  tek ilçe basketbol takımı Emetbelediyespor olarak bu ligde yine yerini alarak ilçemizi temsil etmeye devam edecek “dedi.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar