EGE İLLLERİ TANITIM GÜNLERİ TAMAMLANDI

Ege illeri vakıf ve derneklerinin oluşturduğu EGEM Platformunca gerçekleştirilen 11. Ege İlleri Tanıtım Günleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

EGE İLLLERİ TANITIM GÜNLERİ TAMAMLANDI Ekonomi

Ege illeri vakıf ve derneklerinin oluşturduğu EGEM Platformunca gerçekleştirilen 11. Ege İlleri Tanıtım Günleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.Kütahya ilinden yetişenler derneği Ankara şube başkanı hemşehrimiz Nuri Uygun’unda yönetim kurulu üyesi olduğu  EGEM platformu tanıtımlarına devam ediyor.

2005 yılında Ankara’da bulunan Ege Bölgesi vakıf ve derneklerinin bir araya gelerek oluşturduğu EGEM Platformu bu yıl 11. kez düzenlediği Ege İlleri Tanıtım Günleri Etkinliklerinde Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinin yöresel ürün ve kültürünü başkentlilere sergiledi. 8-11 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım günü etkinliklerine Ege bölgesi illerinin belediye, ticaret odaları ve esnaflarının yanında illerden valiler, bürokratlar ve siyasiler de katıldı.

Her  yıl bir ilin dönem başkanlığını yürüttüğü platformun bu yılki dönem başkanlığını  İzmir  yaptı.

Etkinliğe ilçemiz bal üreticisi Ömer Gündüz Toprak ta kaltıldı.Ege illeri  tanıtım günlerinde Emet’ten sadece  kendilerinin bulunduğunu belirten Toprak her sene yerel yönetimlerle katıldıkları etkinliğe bu yıl kendilerinin katılarak hem ürünlerinin hemde ilçelerinin tanıtımlarını yaptıklarını ifade etti. Bu tür fuarların tanıtım adına oldukça etkili olduğunu ifade eden Toprak,  yerel yönetimlerden daha fazla etkinlik ve fuara yerli üretcilerinin katılımının sağlanması adına destek beklediklerini ifade etti.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar