PROF HANCI; KAŞIKÇI YA ÖLDÜRÜLMEDİYSE?

Adli bilimciler derneği başkanı İ.Hamit Hancı Kaşıkçı cinayetini farklı bir bakış açısıyla değerlendirdi.

PROF HANCI; KAŞIKÇI YA ÖLDÜRÜLMEDİYSE? Güncel

Adli bilimciler derneği başkanı Prof. Dr. İ.Hamit Hancı hala cesedinin ve izinin bulunamış olmasının çokta mantıklı olmadığını belirttiği Suudi GAZETECİ Cemal Kaşıkçı  için  öldürülmemiş olabileceğini iddia etti.

Gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulunan Adli Bilimciler derneği başkanı Prof. Hancı, ;”Hala cesedinin ve izinin bulunamamış olması çok mantıklı görülmeyen Kaşıkçı cinayeti esrarını koruyor. Ya  hizmetleri karşılığında sağ olarak dünyadaki başka bir yere   götürüldüyse. Ya ses kayıtları dahil her şey mizansen se. Kişinin can güvenliği basın önünde avaz avaz bağırtılıp ve göstere göstere öldürülerek sağlandıysa?” Diyerek olayı farklı bir boyuta taşıdı.

Hancı Konu ile ilgili şunları söyledi“Ya bir yerden çıkarsa.Hala cesedinin ve izinin bulunamamış olması çok mantıklı görülmeyen Kaşıkçı Ya  hizmetleri karşılığında sağ olarak dünyadaki başka bir yere   götürüldüyse. Ya ses kayıtları dahil her şey mizansen se?

Kişinin can güvenliği, basın önünde avaz avaz bağırtılıp ve göstere göstere öldürülerek sağlandıysa.. Hedef şaşırtmak için ülkemiz dahil tüm dünyaya yanlış algılarla, hedef şaşırtma yapılıyorsaŞöyle bir senaryo kuralım.Şahıs bir devlete başarılı şekilde hizmet etti. Ama başka devletin/lerin düşmanlığını kazandı.

En iyi koruma öldü gösterip kimlik değiştirme olabilir mi?Tıpkı tanık koruma programlarındaki kimlik değiştirme gibi…    

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar