BAŞKAN ER ;EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZE HIZ VERİYORUZ

Ak partiden belediye başkan aday adayı olan başkan İsmail Elmacı ve dernek saymanı Ömer Gündüz Toprak,dernek geleneği gereği yönetim kurulundaki görevlerinden istifa ettiler.

BAŞKAN ER ;EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZE HIZ VERİYORUZ Güncel

Emet ilçesinde partiler ve tüm sivil toplum örgütlerini ilçe adına sosyal,ekonomik ve kültürel  ortak amaçlarda birlikte hareket etmeyi kendine temel ilke edinen Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği yönetim kurulunda değişime gidilirken başkanlığa Halil Er getirildi.

Partiler üstü  çalışmayı ilke edinen dernekte,Ak partiden belediye başkan aday adayı olan başkan İsmail Elmacı ve dernek saymanı Ömer Gündüz Toprak,dernek geleneği gereği yönetim kurulundaki görevlerinden istifa ettiler.

İstifaların ardından yedek listeden Barbaros Karaosmanoğlu ve Hakan Özcan yönetim kurulu üyeliğine getirilirken,yönetim kurulunda yapılan görev dağılımı ile başkanlığa Halil ER, başkan yardımcılığına ise Ahmet Peynirci getirildi.

Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı Halil Er, partilerin aday belirleme çalışmaları  sürerken dernek olarak yoğunluğu, başlattıkları burs kampanyasına verdiklerini beyanla şunları söyledi;”Derneğimiz her partiye eşit mesafede memleketimizin sorunlarının çözümü adına  daha çok birlik ve beraberliği sağlamayı kendine ilke edinen bir oluşumdur. Kuruluşundan bugüne  dernek geleneği gereği  herhangi bir partide   aday olan üyelerimiz yönetim kuru görevimizden feragat ederek, “Önce memleketimiz ve derneğimiz” ilkesini yaşatmaya çalışmaktadır. Başkanımız ve saymanımız bu amaçla görevlerinden istifa etmişlerdir.Arkadaşlarımıza k çıktıkları yolda başarılar dilerken tüm partilerimize ve her partiden  aday olacak hemşehrilerimizede başarılar diliyoruz“dedi.

            Başkan Hali Er, kısa bir süre önce başlatılan ve ilk burslarını geçtiğimiz ay dağıttıkları dernek bursları ile ilgili olarak  ise şunları söyledi;” Ülkemizin dört bir yanında eğitim gören Emetli öğrenci kardeşlerimize hem bir nebze olsun maddi destek sağlamak,hemde hemşehrilik bilincini aşılamak adına başlattığımız burs kampanyamız devam ediyor. Daha fazla gencimize ulaşabilmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz.  İl ve ilçemiz kadar diğer illerde ve yurt dışında yaşayan hemşehrilerimiz kadar,eğitime gönül vermiş tüm vatandaşlarımızı kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum.Eğitim gönüllülerimiz bağışlarını Banka hesap numaramız:Emet ziraat Bankası İban :TR 820001000282303737685002 ‘nolu hesaba yapabilirler. “dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar