EMETİN İLK KADIN MUHTARI OLMAK İÇİN ADAY OLDU

İlçemiz Hamam mahallesinden muhtar adayı olan Vildan Can Emet’in ilk kadın muhtarı olmak için aday olduğunu açıkladı.

EMETİN İLK KADIN MUHTARI OLMAK İÇİN ADAY OLDU Güncel

31 Mart 2019 yerel seçimleri için mahalle muhtar adaylarıda boy göstermeye başlarken,ilçemiz Hamam mahallesinden muhtar adyaı olan Vildan Can Emet’in ilk kadın muhtarı olmak için aday olduğunu açıkladı.

                Hamam mahallesi muhtarlığına aday olan bir çocuk annesi Vildan  Can   kadınların ev hayatı ile birlikte sosyal hayatada katkı sağlaması gerektiğine inandıkları için aday olduğunu ifade etti.

                Emet ilçesinde açtığı dikim evi ve halk eğitim bünyesinde verdiği kurslarla  Emetli kadınlara dikiş nakış öğreterek ekonomik gelir sağlamalarına katkı sağlayan Can, muhtarlık göreviylede toplumsal görev almaya hazır olduğunu ifade etti.

             Y7osb.png   Vildan  Can açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;” Emetimizin tarihinde muhtar olarak görev almış bir kadın muhtarımız yok. Allahın izniyle Emet’imizin  ilk kadın muhtarı olmak için yola çıktık.Ekibim ile birlikte  mahallemize hizmet için göreve talibiz.Mahallemize hizmet için hanım eli değdireceğiz. Mahalle halklarımızla birebir dialog içerisindeyim. Evlere giderek hanımlarımızla konuşuyor,mahallelimizin sorunlarını ve taleplerini dinliyorum. Onlara neden aday oluğumu, neler yapmak istediğimi birebir anlatıyorum. Önceliğimiz verilen sözlerin yerine getirilmesi için birebir takip.Mahalle muhtarının bayan olmasının mahallemiz açısından  daha avantaj sağlayacağını düşünüyorum.Çünkü mahalle sorunlarını, ev ve aile hayatını,çocuklarımızın geniş yaşam alanlarından daha fazla yaralanamamasından doğacak sorunları en iyi yaşayan biz kadınlarız.  Çözümün bir parçası olmak için aday  oluyoruz.Bana ve ekibime görev verilirse layıkı ile yapacağımıza ve kendimize güvenimiz tam. Hizmet için yola çıkıyor, ve değerli Hamam mahallesi halkımızın desteklerini bekliyoruz “dedi.

               

Y7kSS.png

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar