BAKAN'A GÖRE EMET'TE ÇOCUK DOKTORU VAR!

Emet Dr. Fazıl Doğan devlet hastanesinde, soruşturma kapsamında görevden alınan çocuk doktoru kadrosu dolu görünüyor.

BAKAN'A GÖRE EMET'TE ÇOCUK DOKTORU VAR! Sağlık

CHP Kütahya milletvekili Dr Ali Fazıl Kasap geçtiğimiz günlerde Meclis Plan ve bütçe komisyonunda Emet ilçemizde dokturn merkeze alınmasınıda gazetemiz haberiyle duyurarak  Kütahya'nın sağlık sorunlarından bahsedip doktor eksikliklerini Sağlık bakanına iletmişti.

Sağlık bakanlığı konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada ilimizdeki doktor eksikliğinin Ocak 2019 da yapılacak atamalar ile giderileceğini bildirdi.

Sağlık bakanlığında yapılan açıklamada Emet Dr. Fazıl Doğan hastanesinin D hizmet rolünde olduğu beyanıyla;”İlçede 11 aile hekimi uzmanı,1 anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı,1 çocuk doktoru,2 iç hastalıkları uzmanı görev yapmaktadır.80.DHY kurasında atanan 1 kadın doğum uzmanı mahkeme kararıyla 15.10.2018 tarihinde işinden ayrılmıştır.İhtyaç olması halinde il içerisndne görevlendirme  yapılabilinmekte olup,ilk DHY kurasunda ve 2019 Ocak yer değiştirme suretiyle atamalarda ilgili yerlere atama ypaılması için planlama yapılacaktır “ifadeleri  yer aldı.

Baknlığın açıklamsında Emet devle thastanesinde Çocuk doktoru olmamasına rağmen var görünmesi,ve merkeze alınma ile ilgili herhangi bir bilgi ye yer veirlmemesi dikkatlerdne kaçmazken, yeni atamaların sonuçları merakla bekleniyor.

Seçimden sonra yaptığı ziyaretlerinde her söyleminde Kütahya’nın vekili olarak mecliste Kütahya’nın sorunlarını duyuracağını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl sözünü tutmaya devam ediyor.

Kasap konuşmasında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya Kütahya’nın sağlıkla ilgili sorunlarını eksiklerini anlatma fırsatımız oldu ve en kısa sürede bu sorunların bir kısmın çözülmüş olması sevindirici. Bundan sonra da dün olduğu gibi, bu gün de Kütahya için var gücümüzle çalışacağız dedi

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar