EMET’TE SİYASETİN NABZI YAVAŞ YAVAŞ YÜKSELİYOR

31 Mart yerel seçimleri için partilerin aday belirleme çalışmaları sürerken, diğer partilerin aday belirleme sürecinde iktidar partisinin adayını bekledikleri gözlemleniyor.

EMET’TE SİYASETİN NABZI YAVAŞ YAVAŞ YÜKSELİYOR Siyaset

31 Mart yerel seçimleri için partilerin aday belirleme çalışmaları sürerken, diğer partilerin aday belirleme sürecinde iktidar partisinin adayını bekledikleri gözlemleniyor.

                Emet Ak partide Adaylık sürecinde 11 resmi başvuru ypaılrıken potansiyel adaylarla bu sayının 15 olduğu biliniyor. Telefonlarla iki türlü anket yapılırken adaylar sorulurken,bir telefonla ile sadece 3 adayın isminin sorulması kafaları karıştırdı.

                Genel merkezce yaptırılan anketler nedeniyle hafta sonu Emet ilçesinde anketörler sahadaydı.İlçede dolaşan anketörler vatandaşlarla anket yaparak Ak parti aday adayları ve kimleri görmek istediklerine dair görüşlerini belirttiler.

                Hafta başından Ankaraya çağırılan Kütahya merkez ve ilçeler AK parti başkanları topalntısına Emet Ak parti ilçe başkanı Hüseyin Doğan’da katıldı. Partide öncelikle Kütahya adayının açıklanması, ardından ilçeler sürecine girilmesi bekleniyor.

                Ak partide mevcut başkan Hüseyin Doğan, yönetim kurulu üyesi Etem Çamurlu,İl yönetiminden Ömer Öztaş ve partiye dönmesi halinde aday olması beklenen başkan Mustafa Koca yanında ; Ömer Gündüz Toprak, İsmail Elmacı, Mücahit Eroğlu,Mehmet Oktay, Murat Durgut,Metin Erkul,Merve Yavuz, Mustafa Gül, Ahmet Hamdi Köse, İbrahim Çankaya,Mehmet Altınsoy resmi başvuruda bulunmuştu.

 

MHP NABIZ YOKLUYOR

Emet Mhp ilçe başkanlığı  31 Mart seçimleri için aday belirleme sürecini sürdürüyor.

Bu amaçla Balıkesir büyükşehir belediyesi genel sekreter yardımcısı hemşehrimiz Hakan Afşin Arıcan Emet’teydi. Arıcan, Emet Mhp. ilçe başkanı Mustafa Mecit ve Emet ülkü ocakları başkanı Samet Bilgiç ile bir araya gelerek  seçimler ve ilçe belediye başkanlık adaylığını değerlendirdiler.

Arıcan ilçede MHP’li oldukları bilinen gruplarla bir araya gelerek seçim değerlendirmesi yaparken,Emet Mhp belediye başkan adayı olması halinde Arıcan’ın 3 Aralığa kadar istifa etmesi gerekiyor.

 

İYİ PARTİ SEÇİMLER İÇİN ATAKTA

Bir süredir Emet İyi partinin Uygar tour işletme sahibi hemşehrimiz Nuri Uygun ile adaylık için görüşmelerde bulunduğu biliniyor..

Ülke genelinde olduğu gibi İyi parti, Chp ve Saadet partisi ile Emet için ittifak yapma çalışmaları için görüşmeler yaparken adaylık konusunda ise teklif götürdükleri  Nuri Uygun’un kararını bekliyor.

SEÇİMİN EN RAHAT PARTİSİ SAADET

Her yerel seçimde belediye kapılarını en çok zorluyan ve genelde  2. Parti olarak seçimleri tamamlayan Emet Saadet partisinde sessizlik sürüyor.

Emet Saadet partisi kurmaylarının ilçede kendilerine zarara verdiği gerekçesiyle ittifaklara sıcak  bakmadığı, partilerine en çok oy kazandıracak bir adayı ise 31 Mart seçimlerinde aday gösterebilecekleri gelen bilgiler arasında

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar