EMET BELEDİYESİ 2019 BÜTÇESİ 19 MİLYON TL

Emet belediyesinin geçen ay meclisçe onaylanan 2019 yılı tahimini bütçesinin 19 milyon tl olduğu bildirildi.

EMET BELEDİYESİ 2019 BÜTÇESİ 19 MİLYON TL Ekonomi

Emet belediyesinin geçen ay meclisçe onaylanan 2019 yılı tahimini bütçesinin 19 milyon tl olduğu bildirildi.

Geçen yıl 15 milyon 200 bin olan ve ek bütçeyle 15 milyon 800 bin tl’ye yükselen bütçenin yılsonu gelirken yüzde 90 gerçekleşme oranına ulaştığını belirten Emet belediye başkanı Mustafa Koca şunları söyledi;

“Göreve  geldiğimiz 2008 yılında 7 milyon olan  bütçemizi 10 yılda  yaklaşık 3 katına çıkardık.  Belediyemizin 2019 bütçesi 19 milyon tl’dir. Tahmini bütçelerimizde yüzde 60 larda seyreden gerçekleştirme oranları geçen yıl yüzde 95 oranına ulaşmıştır. Bu senede yıl sonu gelirken geçen yılki tahmini bütçemizi yüzde 90 oranlarında gerçekleştirme oranlarına ulaştık.”dedi.

28 milyon tl öz varlığı bulunan Emet belediyesinin  19  milyon tahmini bütçesi ve yapılandırma borçları ile beraber 17 milyon tl borcu bulunduğunu belirten başkan Koca ;” 19 milyon olan tahmini bütçemizin 5 milyon tl’sini personel giderleri  oluşturmaktadır.104 işçi 23 memuru bulnan belediyemizde   yeni kadroya geçen işçilerimizinde   ekonomik şarlarının dahada düzelmesi ve kadrolu işçilerimiz seviyesine gelmesi gerektiğine ve hak ettiklerine inanıyoruz . Özvarlığı 30 milyona yaklaşan belediyemizin yaklaşık 17 milyon tl borcu bulunmaktadır.Borçlarımızın çoğunluğu devlet kurumlarımız ve yatırım amaçlı yapılan iller bankası borçlarımızdan  oluşmaktadır. “dedi.

Başkan Koca;”Borçsuz belediye olmaz.Borçlanmıyorsanız bir şeyde yapmıyorsunuz demektir. Bizler halkımıza hizmet götürebilmek için devletimizin tanıdığı imkanlar sayesinde borçlanma yoluna da giderek hizmet getirmeye çalışıyoruz.Önümüzdeki yıl Emet belediyesinin 65 milyon tl tutan ve yarısı iller bankası hibeleri ile  yapılacak olan yağmur kanalları, içme suyu ve kanalizasyon   projeleri, Emet göleti ve arıtma tesisi isale hattı yatırımları ile borçlanma,ges projesi,apart ve yüzme havuzları yapım ihaleleri ilede gelir getirici yatırımlarla bütçemizi dahada artırarak halkımızın yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.Yeni bütçemiz ilçemize hayırlı olsun “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar