KÜTAHYA VE İLÇELERİNDE 6 AYLIK 700 KİŞİYE İŞ

Emet ilçesinde 5 belediye,4 özel idare 10 müftülük olmak üzere toplam 19 geçici işçi alınacak.

KÜTAHYA VE İLÇELERİNDE 6 AYLIK 700 KİŞİYE İŞ Ekonomi

Emet ilçesinde 5 belediye,4 özel idare 10 müftülük olmak üzere toplam 19 geçici işçi alınacak.

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında toplam 700 kişi 6 ay süreyle istihdam edilecek.

İl Özel İdaresi, İl İlçe ve Belde Belediyeleri, İl Müftülüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde TYP kapsamında toplam 700 kişinin 6 ay süre ile istihdam edileceğini söyleyen Kütahya İŞKUR Müdürü Kamil Uçan, “Toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen kadınlar, 35 yaş üstü erkekler, engelliler, eski hükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamaktır. Programa müracaatta bulunmak isteyen iş arayanların Kuruma kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli, malul aylığı almamaları ve açık öğretim öğrencileri hariç öğrenci olmamaları gerekmektedir” dedi.

BAŞVURULAR 17 ARALIK’TA BAŞLIYOR
7 Ocak 2019 ile 28 Haziran 2019 tarihleri arasında uygulanacak olan programlar sayesinde 700 işsizin daha geçici süreli iş imkânına kavuşacağına vurgu yapan Uçan, “Bu kapsamda başvurular 17 Aralık Pazartesi günü başlayıp, 21 Aralık Cuma günü sona erecektir. Programlar; çevre temizliği, park düzenlemesi, kamusal alt yapının yenilenmesi faaliyetlerini kapsamakta olup, programa ait giderler katılımcıların SGK primleri ve maaşları İŞKUR tarafından finanse edilecektir. Başvurular 21 Aralık 2018 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüğüne veya Hizmet Noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler İstihdam Toplum Yararına Programlar TYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca ALO 170 iletişim hattından da başvuru yapılabilmektedir” ifadelerini kullandı

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar