ERBAŞ BORLA İLGİLİ FABRİKA İSTİYORUZ

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş mecliste bakan Albayraktan fabrika sözü istedi.

ERBAŞ BORLA İLGİLİ FABRİKA İSTİYORUZ Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan, Emet’e Fiberglass Fabrikası açılması için talepte bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) gerçekleştirilen 2019 bütçe görüşmelerinde söz aldı.

EN BÜYÜK BOR ÜRETİCİSİ HİSARCIK VE EMET BÖLGESİ

24 Haziran seçimleri öncesi Bakan Berat Albayrak’ın ‘Balıkesir’de Borik Asit Fabrikası kuracağız’ sözünü hatırlatan Milletvekili Erbaş, “Hepimizi mutlu ettiniz. Sayın Bakanım, Balıkesir’de kuracağımız borik asit fabrikası dâhil, bugün dünyanı en büyük bor üreticisi Türkiye Cumhuriyeti, Hisarcık, Emet bölgesidir. Bu bölge dünyanın bor üretiminin yüzde 66’sını karşılıyor” diyerek Emet ve Hisarcık bölgesine dikkat çekti.

‘FİBERGLAS FABRİKASI SÖZÜ VERİN’

Erbaş, bu bölgede Kütahyalıların borla ilgili bir fabrika beklentisi olduğunu dile getirerek, “Biz bu bölgenin yalnızca ham madde çıkarılan değil, bölgeye aynı zamanda borla ilgili bir fabrika istiyoruz. Bizlere, borun en çok kullanıldığı, mesela, fiberglas fabrikası sözü verirseniz Kütahya halkı adına; Tavşanlı, Emet, Hisarcık halkı adına bizi mutlu edersiniz” diye konuştu. 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

hassan damar @gazla çalışmıyoruz

31 Aralık 2018 10:55

mecliste 2 satır cümle kurmuş . görende fabrika temeli atıldı sanır. gazlamı çalışıyoruz sanıyorsun erbaş.