MHP’DE 2 BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

31 Mart yerel seçimleri için partilerin çalışmaları sürüyor. AK partide sona eren müracatların ardından gözler Cumhur ittifakı Mhp’ye çevrildi.

MHP’DE 2 BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI Siyaset

31 Mart yerel seçimleri için partilerin çalışmaları sürüyor. AK partide sona eren müracatların ardından gözler  Cumhur ittifakı Mhp’ye çevrildi.

                 Mhp’de şuana kadar belediye başkan aday adaylığı için  Hakkı Eriğdeci ve Halil Tuna resmi müracat yaptı.

                Uzun yıllar Çinigaz il müdürlüğü yapan, makine mühendisi Halil Tuna  Mhp’den belediye başkan aday adaylığına ilk resmi müracatını yapan aday oldu.Tuna başvurusunu ilçe başkanı Mustafa Mecit’e teslim etti.

                Mhp’de 2. Başvuru ise  Ak partili belediye meclis üyesi Hakkı Eriğdeci’den geldi.Halen belediye meclisi üyesi olan Eriğdeci Mhp ilçe başkanı Mustafa Mecit’e belediye başkan aday adaylık  başvurusunu teslim etti.

                Mhp’de il genel meclisi içinse ilk resmi başvuruyu ilçemiz işadamlarından Ruhi Kınık gerçekleştirdi.Kınık,, Emet ilçesine köyleri ile beraber hizmet getirebilmek ve topyekün kalkınmayı sağlamak için aday olduğunu ifade etti.

                Seçim çalışmalarına  büyük bir özveri ile  sürdürdüklerini belirten Mhp Emet ilçe başkanı Mustafa Mecit;”  Partimize belediye başkan aday  adaylığı müracatları 2 Ocak 2019’a kadar sürecek. İl genel meclisi ve belediye meclisi  üyeliği için müracatlar içinse son başvuru tarihi 15 Ocak 2019.  Milliyetçi hareket partisi olarak  seçimlere en iyi şekilde hazırlanarak, genel merkezimizin vizyon belediyecilik ilke ve anlayışını ilçemize ve ilçemiz halkına hizmete dönüştürmeye  çalışacağız. “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar