MESLEĞİ VEFAYLA BİRLİKTE ÖĞRENİYORLAR

Emet ilçesinde Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri başlattıkları örnek proje ile büyük takdir topluyor.

MESLEĞİ VEFAYLA BİRLİKTE ÖĞRENİYORLAR Yaşam

Emet ilçesinde Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri başlattıkları örnek proje ile büyük takdir topluyor. 

  Emet Mesleki Eğitim Merkezi kuaförlük eğitimi öğrencileri Emet   D.r Fazıl Doğan Devlet Hastanesi'nde yatan yaşlı hastaların öz bakım hizmetini gönüllü olarak yapıyorlar. Hasta yakınları bu uygulamadan çok memnun olduklarını ve Emet Kaymakamlığına ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri'ne çok teşekkür ettiklerini belirttiler.

  Hastalardan İsmail Mecit, yaptığı açıklamada, ''Uygulamadan çok memnunum. Allah devletimize zeval vermesin. Sebep olanlardan Allah razı olsun.'' ded., Kendisine yapılan bakım sonrası İsmail Mecit'in ilahi söyleyerek teşekkür etmesi duygusal anlar yaşattı.

  Emet Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Yıldırım Gürakan, yaptığı açıklamada, ''Emet D.r Fazıl Doğan Devlet Hastanesinde yatan erkek hastaların kişisel saç ve sakal bakımlarını merkezimizdeki eğitim gören erkek kuaförlüğü dalındaki öğrencilerimize yaptırmaktayız. Buradaki amacımız sayın  Cumhurbaşkanımızın dediği gibi öğrencilerimizin gönül dünyalarına dokunmak. Vatandaşlarımızın bu etkinlikten sonra mutluluğunu gördük ve iyiki bu projeyi yapmışız dedik.'' diye konuştu.

  Çıraklık kursu öğrencileri bu projenin kendilerine aktarıldığında çok heyecanlandıklarını ve kendilerine böylesine güzel bir fırsatı sunan öğretmenlerine çok teşekkür ettiklerini söylediler.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar