EMET KAYMAKAMLIĞI PROJE EKİBİNİN PROJESİ KABUL EDİLDİ

Emet Kaymakamlığı Proje Biriminin, “ Emet’ te Kodlama ve Robotik Eğitimi Projesi “ Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi

EMET KAYMAKAMLIĞI PROJE EKİBİNİN PROJESİ KABUL EDİLDİ Güncel

Emet Kaymakamlığı Proje Biriminin Üstün Başarısı
Emet Kaymakamlığı Proje Biriminin, “ Emet’ te Kodlama ve Robotik Eğitimi Projesi “ Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.
Zafer Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Emet Kaymakamlığı Proje Biriminin, Emet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde yazdığı Emet’te Kodlama ve Robotik Eğitimi Projesi desteklenmeye hak kazandı ve bütçe tahsis edildi.
Kaymakam Hasan ÇİÇEK, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda projenin önemine dikkat çekerek, “ Eğitimin artık olmazsa olmaz bir parçası var o da; teknolojik gelişmeler. Kabul edilen proje ile çocuklarımız ve gençlerimiz teknolojik alanda tüketen konumundan üreten konumuna geçecekler, geleceklerine daha iyi hazırlanma imkânı bulacaklardır. En önemli yatırımın gençliğimize ve geleceğimize olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Gençlerimize sahip çıkalım. Bilimle, sanatla, sporla uğraşsınlar, zaten o vakit geleceğimizden endişemiz olmayacaktır" dedi.
Kaymakam ÇİÇEK, ayrıca Proje Birimi Başkanı Umut IŞIK, Üyeler Kemal SOYGÜR, Hüseyin ÖZBEYAZ, Ebru IŞIK ve İbrahim KOŞTUR’ a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, yeni yıllarını kutladı ve hibe programlarına projelerin sunulmasına devam edileceğini belirtti.
Kaymakam Hasan ÇİÇEK, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine, Genel Sekreter Veli OĞUZ ve ekibine, bölge kalkınması adına yaptıkları çalışmalar için, ayrıca teşekkür etti.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar