EMET EMYOYA 1 YENİ BÖLÜM VE 4 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KONTENJANI

Emet Meslek Yüksek okuluna Biyo kimya bölümü Yök tarafından onaylanırken 4 öğretim elemanı alımıda resmi gazetede yayınlandı.

EMET EMYOYA  1 YENİ BÖLÜM VE 4 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KONTENJANI Eğitim

Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksek okuluna Biyo kimya bölümü Yök tarafından onaylandı. Ayrıca okul bünyesinde Sosyal hizmetleri Acil durum ve afet yönetimi ile Kimya teknolojisi öğrenci alımı için hazırlıklar sürerken en büyük kazanım ise  okula 4 öğretim görevlisi alımı resmi gazetede yayınlandı.

Açılan bölümlerden  çok öğretim elemanı eksikliği nedeniyle bölüm kapanma, yeni bölümler açamama gibi sıkıntılara maruz kalan okulda 4 yeni öğretim elemanı kadrosunun resmi gazetede yayınlanması önemli bir kazanım olarak değerlendiriliyor.

Emyo müdürü Öğr. Görevlisi Dr. Uğur Saylan yeni bölüm ve öğretim elemanı alımı konusunda;” Desteklerinden Dolayı Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza, Genel Sekreterimize, Yüksekokul Akademisyen ve İdari Personelimize Çok Teşekkür Ederim. İlçemize Hayırlı Olsun. “dedi.

400 Kişilik Kyk yurdumuzunda tamamlanmak üzere olması, akademik kadronun geliştirilmesi ile okulumuzu geleceğe güvenle hazırlanıyor.Emet Meslek Yüksekokulunda halen öğrenime devam eden 841 öğrenci(516 aktif=ders kaydı yapan) bulunuyor.. EMYO’da Müdür ve Müdür Yardımcısı dâhil olmak üzere 15 Akademik personel, 1 Yüksekokul Sekreteri, 4 Memur, 3 Temizlik Personeli, 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi istihdam ediliyor. 2018-2019 öğretim yılında Emet Meslek Yüksekokulunda; Çocuk Gelişimi(Normal Öğretim-İkinci Öğretim), Sağlık Kurumları İşletmeciliği(Normal Öğretim-İkinci Öğretim) ve Maliye(Normal Öğretim-İkinci Öğretim) bölümlerine öğrenci alımları yapıldı. 2019-2020 öğretim yılı için; Sosyal Hizmetler, Acil Durum ve Afet Yönetimi ve Kimya bölümlerine öğrenci alımları yapılması planlandı. Emet Meslek Yüksekokuluna Çocuk Gelişimi bölümü için 1 ve Acil Durum ve Afet Yönetimi bölümü için 3 Öğretim Görevlisi alımı yapılacak.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar