KAYMAKAMLIK PROJE EKİBİNDE BİR BAŞARI DAHA

Emet Kaymakamlığı Proje Biriminin Bir Projesi Daha Zafer Kalkınma Ajansı Tarafından Başarılı Bulunarak Kabul Edildi

KAYMAKAMLIK PROJE EKİBİNDE BİR BAŞARI DAHA Güncel

EMET’TE SAĞLIK K OMPLEKSİ FİZİBİLİTE PROJESİ HAZIRLANACAK

Emet Kaymakamlığı Proje Biriminin Bir Projesi Daha Zafer Kalkınma Ajansı Tarafından Başarılı Bulunarak Kabul Edildi

Emet Kaymakamlığı Proje Biriminin, “Emet’te Sağlık Kompleksi Fizibilite Projesi” Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

Zafer Kalkınma Ajansı 2018 yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında Emet Kaymakamlığı Proje Biriminin yazdığı “Emet’te Sağlık Kompleksi Fizibilite Projesi” desteklenmeye hak kazandı ve bütçe tahsis edildi. Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK “Proje kapsamında Zafer Kalkınma Ajansı mali desteği ile İlçemizin termal sağlık, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi potansiyelinin tüm yönleri ile ele alınacağını belirtti. Kaymakam ÇİÇEK profesyonel, alanında deneyimli bir firma eli ile kapsamlı bir fizibilite raporu elde edilerek yatırımcılara ulaşılacak, yatırımcıların İlçemize yönelmesinin temelleri atılacaktır.” dedi

Kaymakam Hasan ÇİÇEK, TR33 Bölge planında stratejik önem başlığı altında yer alan "Sağlık turizmi, turizm sınıfları arasında tüm dünyada yükselen bir değer konumundadır. Termal kaynaklar açısından Türkiye çapında önemli bir yere sahip olan Bölge, sağlık turizmi ve termal turizmin gelişmesi açısından önemli bir potansiyel barındırmaktadır. Bölgede var olan bu potansiyelin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi, Bölge turizm gelişiminin ivme kazanması ve turizm aktivitelerinin tüm mevsimlere dağılabilmesi açısından önem arz etmektedir. Bu kapsamda, termal turizmin gelişiminin teşvik edilmesi ve sistemli bir şekilde sağlık turizm alanlarının geliştirilmesi önceliklidir." diyerek İlçemiz Emet’in Termal Sağlık aktivitelerinin çeşitlendirilmesi gerektiğini belirtti. Emet’in termal zenginliğine vurgu yapan Kaymakam Hasan ÇİÇEK İlçe ekonomisi ve istihdam olanaklarının artması için güçlü yanlarımızdan birinin de termal turizm potansiyeli olduğunu belirtti.

Kaymakam ÇİÇEK, ayrıca Proje Birimi Başkanı Umut IŞIK, üyeler Kemal SOYGÜR, Hüseyin ÖZBEYAZ, Ebru IŞIK, Nezih SÜRÜCÜOĞLU ve İbrahim KOŞTUR’a başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, hibe programlarına projelerin sunulmasına devam edileceğini belirtti.

Kaymakam Hasan ÇİÇEK, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine, Genel Sekreter Veli OĞUZ ve ekibine, bölge kalkınması adına yaptıkları çalışmalar için, ayrıca teşekkür etti.

Kaymakamlık Proje ekibimizin kısa bir süre önce Zafer Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında , Emet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde yazdığı Emet’te Kodlama ve Robotik Eğitimi Projesi desteklenmeye hak kazanmış ve bütçe tahsis edilmişti.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar