MHP BASIN GÜNÜNDE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Kütahya’da faaliyetlerini sürdüren basın mensuplarıyla bir araya geldi.

MHP BASIN GÜNÜNDE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ Güncel

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Teşkilatı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle düzenlenen programda konuşan MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık, “Kütahya’nın en büyük sorunu vatandaşlarımızın ikiye ayrılmış olmaları. Memnun olan ile memnun olmayan kesimi Kütahya’nın ortak menfaatleri çevresinde toplamamız gerekiyor. Herkesi ortak akılda birleştirecek bir çalışma ortamı sağlamayı planlıyoruz” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Kütahya’da faaliyetlerini sürdüren basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programa MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük, MHP Kütahya Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve basın mensupları katıldı.

‘YEREL BASINIMIZ ÇOK CİDDİ BİR MÜCADELE İÇERİSİNDE’

Programın açılış konuşmasını yapan MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, “Basınımızın içinde bulunduğu zorluklar ortada. Özellikle yerel basınımız çok ciddi bir mücadele içerisinde. Yerel basınımıza destek olmak hepimizin sorumluluğu ve görevidir. Çünkü basınımızın buradaki sorumluluğunun ne kadar önemli olduğunu, o karanlık 15 Temmuz gecesinde hep birlikte şahit olduk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Basın ortak ses, ortak bir güç, ortak bir okul ve bir yol göstericidir’ diyor. Dolayısıyla tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

‘VATANDAŞIMIZ AÇIK AÇIK FİKRİNİ BEYAN EDİYOR’

Daha sonra gazetecilerin gününü kutlayan ve sorularını yanıtlayan MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Alim ışık, “Aslında yılda bir gün değil, 365 gün gazetecilerimizin önemli hizmetler yaptığını biliyoruz. Tüm samimiyetimle bizleri bugün yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Her şeyden önce bu seçimin sağlık ve sıhhat içinde, Kütahya’mıza yakışır bir şekilde tamamlanması dileğimiz. Bizlerde bu kapsamda kimseyle didişmeden gelecekte sevdamız olan Kütahya’yı nasıl birlikte inşa edebiliriz derdindeyiz. Bu seçim diğer seçimlerden farklı. Bu seçimlerde herhangi bir baskı ve korku altında olmadan vatandaşlarımız fikrini belirtebiliyor. Kütahya’nın bu ortama kavuşmuş olduğu için memnunuz. Gittiğimiz yerlerde vatandaşlarımız açık açık fikrini beyan ediyor. Bizlerde bunu talep ediyoruz” dedi.

‘EKİP VE BİRİKİM İŞİ’

Işık, “Önümüzdeki 2,5 aylık tüm arkadaşlarımız aynı hassasiyetle değerlendirirse Kütahya’nın kazanacağını düşünüyorum. Bu seçimler sonucunda bir kişi Şehrül Emin’i olacak. Vatandaşlarımızın bu kez doğru yönetebileceklerine inandığı bir tercihte bulunacağını düşünüyorum. Bunun bir ekip ve birikim işi olduğunu düşünüyorum ve vatandaşımızdan tercihini kullanırken de buna göre oy vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

‘HAYALİMİZDEKİ KÜTAHYA SEVDASINA ODAKLANDIK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Cumhur İttifakının sadece bu seçimler için bir araya gelinmiş siyasi menfaat ittifakı olmadığını söylediğini hatırlatan Işık, “Tüm partilerin adaylarının hepsi yeni. Dolayısıyla bizler fikirlerimizi zorlanmadan ve açık yüreklilikle paylaşıyoruz. Bizler daha çok kendi düşüncelerimiz, projelerimize ve hayalimizdeki Kütahya sevdasının gereğini yapmayı düşünüyoruz” dedi.

‘HERKESİN BELEDİYESİ OLDUĞUMUZU GÖSTERECEĞİZ’

“Kütahya’nın en büyük sorunu vatandaşlarımızın ikiye ayrılmış olmaları” diyen Alim Işık, “Bugüne kadarki yönetimlerden memnun olan bir grup var. Bunlar için Kütahya, sorunu olmayan bir il gözüyle görülebilir. Ama Kütahya’da yaşayan çoğunluğun bir şekilde kendilerini ikinci sınıf vatandaş olarak değerlendirildiği, belki bilerek işlerinin geciktirildiği veya yardımcı olunmadığı düşüncesinde olan memnun olmayan bir kesim var. Bu nedenle memnun olan ile memnun olmayan kesimi Kütahya’nın ortak menfaatleri çevresinde toplamamız gerektiğini düşünüyorum. Eğer görevi devralırsak belediyedeki icraatlarımızdan başlayacağız. Herkesin belediyesi olduğumuzu göstereceğiz. Önce vatandaşlarımızı barıştırıp, hepsinin katkısını alacak ve ortak akılda birleştirecek bir çalışma ortamını sağlamayı planlıyoruz. 1 Nisan’dan itibaren Kütahya’da yaşayan hiçbir vatandaşımız korkmayacak ve korkutulmayacak” ifadelerini kullandı. 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar