EMET BELEDİYESİ HER ZAMAN HAYATIN İÇİNDE

Emet belediyesi 5 yıldır sürdürdüğü sosyal belediyecilik alanında hayata geçirilen projeler ile örnek uygulamalara imza atmaya devam ediyor.

EMET BELEDİYESİ HER ZAMAN HAYATIN İÇİNDE Güncel

Emet belediyesi 5 yıldır sürdürdüğü  sosyal belediyecilik alanında hayata geçirilen projeler ile  örnek uygulamalara imza atmaya devam ediyor.

Emet Belediye yetkililerince tespit edilen yaşlı ve kimsesiz,bakıma muhtaç vatandaşlar kadar, akrabalarından ayrı yalnız yaşayan vatandaşlarında hayatlarını kolaylaştırmak için destek sağlanıyor. Belediye sosyal hizmetler birimince  tespit edilen evlerde  periyodik ev temizlik çalışmaları yapılırken, tespit edilen yerlere yakacak desteği, yazın boya badana, tamirat işleri,gibi çalışmalar yürütülüyor.

“Emet belediyesi ile yalnız değilsiniz” sosyal projesi kapsamında başlatılan çalışmalar her yıl artarak devam ederken, yalnız ve yaşlı vatandaşların hastane işleri, hamam ve bakım  ihtiyaçlarına da araç temini sağlanıyor.

5 yıldır başlatılan “Emet belediyemizle yalnız değilsiniz” projesi kapsamında Emet’in her köşesinde vatandaşların yalnız bırakılmadığını ifade eden Emet belediye başkanı Mustafa Koca konu ile ilgili şunları söyledi,

;” Belediye olarak asli görevlerimizin dışında kanunların,devletimizin ve hükümetimizin bizlere sunduğu imkanları halkımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına hizmete dönüştürmeye çalışıyoruz. Gerek ekiplerimizce tespit edilen, gerekse belediyemizden bizzat talep eden vatandaşlarımıza her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Ev tamiratı,boya badana,ev temizlikleri, yakacak desteği,giyim ve gıda desteği gibi  çalışmalarımız ile sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Yüce  Allahın bizlere emaneti yaşlılarımız, engelli vatandaşlarımız,hasta vatandaşlarımızın imkanlarımız dahilinde yanların da olmaya çalışıyoruz. İnşşallah olmayada devam edeceğiz. Bizlerin hedefi insanlarımızın yalnız olmadıklarını ve her konuda kendilerine destek veren bir belediyeleri ve belediye çalışanları olduğunu hissetmelerini istiyoruz. Onların hayır dualarını kazanmaya çalışıyoruz.Tüm Emet halkımızın yaşam standartlarını yükseltme adına alt ve üst yapı çalışmalarımızı sürdürürken, halkımızın hayatlarına ufakta olsa desteklerimizle  dokunmaya  çalışıyoruz. Emet belediyesi olarak bizler büyük bir aileyiz. Hep birlikte hizmet için çalışıyoruz. Büyük bir özveri ile vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacında gönüllü çalışan işçilerimize halkımız adına teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun.”dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar