BELEDİYEDEN KAR MESAİSİ

Emet belediye ekiplerince yol açma,tuzlama, kaldırım temizleme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

BELEDİYEDEN KAR MESAİSİ Güncel

Yoğun kar yağışı ile birlikte Emet  Belediyesi de karla mücadele programını uygulamaya geçirdi. Buna göre daha önceden hazırlıklarını tamamlayan Emet  Belediyesi Fen İşleri, kar yağışı ile birlikte sahada çalışmaya başladı. İlk aşamada da ekipler kalıcı konutlar ile şehir merkezinde ana arterlerin ulaşıma açık tutulmasına yönelik çalışıyorlar.

Emet Belediyesi tarafından kar yağışının ardından olumsuz koşulların oluşmaması için önlemler alındı. Bunun için de öncelikli olarak kalıcı konutlar ile şehir merkezinde ulaşım açısından yolların açık tutulması için çalışmalar yapılıyor. Bu arada da takviye ekiplerle birlikte de kaldırım temizleme ile tuzlama çalışmaları da yapılıyor.

Emet belediye başkanı Mustafa Koca Belediyenin kış ve karla mücadele programının önceden belirlendiğini işaret ederek ´ Dün  başlayan ve uzun süre yoğun olarak eyreden kar yağışının ilçemizde hayatı olumsuz etkilemesini önlemek adına gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Ekiplerimiz  24 saat görev yapmaktadır. Gece  çalışan ekip sabah 5 te yerini diğer ekip arkadaşlarına bırakmaktasır.Karla mücadele için belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü işbirliği ve koordineli bir çalışma yürütülmektedir. Hizmet akışına göre 1 adet tuz serme aracı, 3 adet kepçe sahada çalışmaktadır. Ayrıca kaldırım temizliği için de işçilerimiz ekipler halinde çalışmaktadır. Bir yandan kar küreme ve temizleme, diğer yandan tuzlama çalışmaları yapılmaktadır´ dedi.

Öncelikle olarak kalıcı konutlar ile şehir merkezinde yolların ulaşıma açık tutulması için çalışıldığını ifade eden başkan başkan Koca ;” Kar yağışı ile birlikte aynı anda tüm yollar kapanmaktadır. Bu amaçla önce ana arterlerde ulaşım için yolların açık tutulması gerekiyor. Buna öncelik veriyoruz. Sonra da şehir merkezinde insanların yoğun hareket ettiği bölgelerde kar temizlemesi yapılmaktadır. Daha sonra gün içinde ve sonraki günlerde ara sokaklarda çalışmalar programlanıyor. Bu arada hastası olan, vatandaşlarımızın mağduru olmaması için bu alanlarda kar temizleme çalışmaları yürütülmektedir. Amacımız olumsuz kış şartlarının hizmetleri aksamasına engel olmaktır. Bunun için de ekiplerimiz 24 saat görevlerinin başındadır.´ dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar