MADEN OCAĞINDA MAHSUR KALAN BEKÇİ KURTARILDI VİDEOLU

Emet Küreci köyü maden ocağında kar'dan mahsur kalan bekçi Jandarma özel idare ve belediye ekiplerince kurtarıldı.

MADEN OCAĞINDA MAHSUR KALAN BEKÇİ KURTARILDI VİDEOLU Güncel

Emet ilçesinde özel bir maden ocağında bekçilik yapan ve yoğun kar yağışı nedeniyle ocakta mahsur kalan vatandaşı Jandarma ve belediye ekipleri kurtardı.

 Emet ilçesi Küreci köyünde bulunan ve özel bir firma tarafından işletilen demir ocağında mahsur kalan İsmail Akcan( 51) Emet jandarma  ekipleri ve Emet belediyesi ekiplerinin ortak çalışması ile kurtarıldı.

Tüm ilçeyi olumsuz etkileyen yoğun kar yağışı sonrası merkeze 13 km mesafede bulunan ocakta mahsur kalan bekçi Akcan, yer yer 1 metre 70 cm kalınlığına ulaşan kar yağışıyla kapanan yollar nedeniyle Küreci köyüne inemedi.Küreci köyüne 3 km mesafede bulunan ocakta mahsur kalan ve soğukla mücadele etmek zorunda kalan  Akcan, Emet jandarma ekiplerinden yardım istedi.

Emet özel idaresine ait greyder köye kadar yolu açarken  ocağa ulaşılamayınca Emet belediyesi ekiplerinden kepçe desteği istendi. Emet belediyesi fen işleri müdürlüğü ekipleri Jandarma ekipleri ile birlikte  yolu açarak ocağa ulaştılar ve  mahsur kalan vatandaşı kurtardılar.

Soğuk hava ve tipiye rağmen birkaç defa köye inmeye çalıştığını ve her defasında geri dönerek konteynıra sığındığını  ifade eden Akcan;” Ocak kış aylarında kapalı. Bende burada bekçilik yapıyorum. Dünden beri buradayım. Köye inmeye çalıştım,tipiden gelemedim. Gece aşırı soğuk.Ne yapsam ısınamadım. Jandarmamızı aradım. Sağolsunlar  gelerek beni kurtardılar. Jandarmamızdan da belediyemiz den de Allah razı olsun “dedi.

Köy sakinlerinden Ahmet Topal ise;” Özel idare ekiplerimiz köye gelerek maden ocağına ulaşmaya çalıştılar. Ancak yoğun kardan greyder genelde askıda kaldı,ileri gidemedi. Bugünde jandarmamız ve belediye kepçesi gelerek ocağa ulaştılar. Bekçi kardeşimizi kurtardılar “dedi.

Emet belediye başkanı Mustafa Koca Jandarmadan aldıkları ihbar üzerine ilçede karla mücadele veren ekiplerden bir kısmını Küreci köyüne gönderdiklerini beyanla;” Şuan itibarı ile mahsur kalan vatandaşımız kurtarılmıştır. Herhangi bir sağlık problemi yoktur. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar