MÜSİAD İL BAŞKANLIĞINA İSMAİL TOSUN SEÇİLDİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kütahya şubesi 4. Olağan Genel Kurulu düzenlenen toplantı ile gerçekleşti.

MÜSİAD İL BAŞKANLIĞINA İSMAİL TOSUN SEÇİLDİ Ekonomi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kütahya şubesi 4. Olağan Genel Kurulu düzenlenen toplantı ile gerçekleşti. Şube Başkanı Yılmaz Kırdar görevi İsmail Tosun’a devri etti. 
MÜSİAD Kütahya Şubesi 4. Olağan Genel Kurulunu Hilton Garden Inn otelde düzenlenen toplantı ile gerçekleşti. CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, AK Parti ve MHP il başkanları ile AK Parti MHP ve CHP’nin belediye başkan adayları, MÜSİAD genel merkez yönetim kurulu üyesi Abdulsamet Temel ve Hakan Kurun  katıldı. 4. Olağan Genel Kurulun divan başkanlığını Emin Yüce, divan katip üyeliklerini ise Ahmet Sağdıç ve Ahmet Muhammed Tosun yaptı. Görevi İsmail Tosun’a bırakan Yılmaz Kırdar “ 11 binin aşan üyesi ve 60 bine yakın işletmeyi temsil eden MÜSAİD ve yaklaşık bir milyon 600 kişiye istihdam sağlayan, yurt içinde 86 irtibat noktası bulunan, yurt dışında 78 farklı ülkede 208 noktada hizmet veren ülkenin sorunlarını görüş, öneri ve birikimlerini paylaşıma açan güçlü bir sivil toplum örgütüdür. Böylesine büyük bir örgütün bünyesinde bulunduğum için mutluyum. 4 Kasım 2013 tarihinden günümüze kadar yürüttüğüm bu görevi bana veren büyüklerime şükranlarımı iletiyorum. Yeni yönetime başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 
KIRDAR’A TEŞEKKÜR EDİYORUM
MÜSİAD genel merkez yönetim kurulu üyesi Abdulsamet Temel ise konuşmasında MÜSAİD’ın ülke geleceği adına önemli projeleri hayata geçirdiğini söyledi. Temel “MÜSİAD 1990 yılında 12 genç işadamı ile yola çıktı. Yüksek ahlak ve ileri teknoloji ideali ile bugün geldiği noktada dünyanın en büyük işadamları organizasyonundan birisi haline geldi.  Bunda işadamlarının büyük katkısı var. Bugün Kütahya’dan, Uşak’tan Afyon’dan bir işadamımız dünyanın hangi ülkesine gitmek isterse o ülkede hem MÜSİAD’ı hem de ülkemizi temsil eden, işadamlarımızın işlerine yardımcı olacak birilerini bulabiliyorlar. 29 yıldır yolmadan yorulmadan ilk günkü heyecanı ile teşkilatını gençleştirerek yolumuza devam ediyoruz. Yılmaz Kırdar’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi. 
İTHAL EDİLEN ÜRÜNLERİ ÜRETECEĞİZ
MÜSİAD Kütahya şube başkanlığına seçilen İsmail Tosun ise “Bu kutlu görevi bana layık gördükleri için başta genel merkezimiz olmak üzere üyelerimize teşekkür ediyorum. MÜSİAD Kütahya başkanı olarak en büyük arzum genel merkezimin hazırladığı Türkiye’nin ithalatına çok paralar ödediği bazı kalemlerle ilgili hazırladığı raporlar var. Kütahya’da ithal edilen ürünlerin bazılarının Kütahya’da üretilmesi ile cari açığa katkı sağlamak için çalışma yapacağız. Bu konuda Kütahya’daki başta siyasi kurumlar olmak üzere resmi kurumlardan destek isteyeceğiz. İnşallah iki yıl sonra yapılacak olan kongremizde de örneklerle burada hangi üretimleri yaptığımızı Kütahya ve Türkiye’ye MÜSİAD olarak hangi katkılarımızın olduğunu anlatmak nasip olur. Bursa MÜSİAD’ın üç dönem başkanlığını yapan Emetli Hayat Hastanesinin kurucusu Ahmet Özkul’a buraya gelerek bize verdiği destek için teşekkür ediyorum” dedi. 
YEREL YÖNETİMİN EN BÜYÜK PAYDAŞI
AK Parti Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu konuşmasında “MÜSİAD’ı bugüne kadar taşıyan Yılmaz Kırdar’a teşekkür ediyorum. Derneğimizin Kütahya’da kök salmasında büyük destekleri ve katkıları oldu. Derneğin amaçlarına bakıldığında kişisel gelişimi sağlamak, ticaret ve sanayinin gelişmesini, ülkeye ve şehrimize değer katılmasını sağlamak hedeflerinden bazıları. Ticaret ve üretim yaparken değerlerimize uygun bir şekilde yapmak ve nihayetinde toplumsal gelişimi sağlamak hedefler arasında. MÜSİAD yerel yönetimlerin en büyük paydaşlarından birisidir. Yeni yönetime görevlerinde başarılar diliyorum” dedi. 
KÜTAHYA CİDDİ POTANSİYEL VAR
MHP belediye başkan adayı Prof. Dr. Alim Işık ise konuşmasında “Kurucu başkanımız Yılmaz Kırdar’a bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. İşadamlarımız katkıları ile devletimizin üzerindeki yükü ciddi ölçüde alıyorlar. Bu alanda MÜSİAD’ın aktif rol aldığı illerden birisi Kütahya. Ülkemiz ve ilimiz hepimizin ortak değeri. Ne kadar iyi olursa, iş dünyamız ne kadar istihdam sağlarsa sosyal barışa ve ülkenin geleceğine ciddi yatırım yapmış olur. Kütahya’da faaliyete geçecek olan Zafer OSB’de mevcut işadamlarımızın ve ilimize yatırım yapmak isteyecek işadamlarının rahat bir şekilde çalışmalarını yapabilecekleri şartların bir an önce tamamlanması gerektiğini düşünüyorum. Göreve gelirsek ne öncelikli konularımızdan birisi bu olacaktır. Sanayi sektörü bir ilin lokomotif sektörüdür. Sanayi ile birlikte diğer sektörlerde gelişecektir. Kütahya’nın ciddi bir potansiyeli var. Bu potansiyeli hep birlikte istihdama dönüştürecek çalışmayı gerçekleştiririz. Yeni yönetime görevlerine başarılar diliyorum” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından günün önemine ilişkin Yılmaz Kırdar’a yaptığı görevlerden dolayı plaket verildi ve hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar