EMET BELEDİYESİNDE KADROLU İŞÇİLER SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Emet belediyesi bünyesinde çalışan 35 kadrolu işçinin yeni sözleşmeleri imzalandı.

EMET BELEDİYESİNDE KADROLU İŞÇİLER SÖZLEŞMESİ İMZALANDI Ekonomi

Emet belediyesi bünyesinde çalışan 35 kadrolu işçinin yeni sözleşmeleri imzalandı.

               Hakiş’e bağlı Hizmetiş sendikası üyesi 35 işçiyi kapsayan sözleşme Emet belediye başkanı Mustafa Koca ve sendika şube başkanı Ahmet Özen tarafından imzalandı.

               Sözleşme kapsamında 2019 yılı için işçi maaşlarına  ilk 6 ay yüzde 15, ikinci 6 ay içinse yüzde 5 zam yapıldı. 2 yıllık sözleşme kapsamında 2. Yıl olan 2020’de enflasyon oranı ve memur katsayı artış oranında zam yapılacak.

               Belediye başkanı Mustafa Koca 35 kadrolu işçilerinin sözleşmeleri kısa sürede sonuca bağladıklarını beyanla;” İşçilerimiz bizlerin yüz akı. Halkımıza hizmet götürmede  elimiz,ayağımız. Gönül istiyorki, belediyemiz bünyesinde çalışan 69 taşeron kardeşimizinde haklarını artıracak yeni sözleşmeleri imzalayabilelim.  Bilindiği üzere daha önce kadroya geçen taşeron işçilerimiz için hükümetimizin belirttiği şekilde genel bir sözleşme imzalandı. Ancak bu rakamlar ekonomik verilerin çok altında kalmaya başladı. Bu konuda hükümetimiz ve sendikaların çalışmaları sürüyor. İnşallah kısa sürede bu sorun aşılarak taşeron kadrolu işçilerimizde hak ettikleri haklarına kavuşacaklar. Sözleşmemizin kadrolu işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar