ADAYLAR NETLEŞİYOR, EMET SEÇİME HAZIRLANIYOR

31 Mart yerel seçimleri için partilerin aday belirleme çalışmalarında başkan adayları hemen hemen tamamlandı. Şimdi sıra il genel meclisi ve belediye meclisi aday listeleri hazırlamada.

ADAYLAR NETLEŞİYOR, EMET SEÇİME HAZIRLANIYOR Siyaset

31 Mart  yerel seçimleri için partilerin aday belirleme çalışmalarında başkan adayları hemen hemen tamamlandı. Şimdi sıra il genel meclisi ve belediye meclisi aday listeleri hazırlamada.

               Emet ilçesinde şuana kadar adaylığı bilinen 4 aday bulunuyor. Geçtiğimiz hafta sonu Demokrat partiye geçen mevcut belediye başkanı Mustafa Koca’nın DP adaylığı ilanı beklerken, Ak partinin adayı Hüseyin Doğan parti genel merkezince açıklanan isimlerden. Emet’te ilk adayını açıklayan Mhp ise Halil Tuna ile seçimlere hazırlanıyor. İyi partide   Mustafa Uçak’ın adaylığının açıklanması ile Emet şuan 4 adayla seçime gidiyor. Aday çıkarması beklenen Saadet partisinden henüz ses çıkmazken,Chp’nin aday mı çıkaracağı, aday desteğimi vereceği henüz netlik kazanmadı.

               Partilerin seçim çalışmalarıda başladı. Ak parti ilçe teşkilatı adayları Hüseyin Doğan ile birlikte esnaf ziyaretleri gerçekleştirirken,diğer adaylarda basının önüne çıkarak projelerini kamuoyuna açıklamaya hazırlanıyor.

               Seçmen listelerinin askıdan inmesi ile kesinleşecek seçmen sayımızın 8500’lere ulaşması beklenirken, sandığa giden ve geçerli oy hesapları ise 7500 üzerinden  yapılıyor.

Siyasi parti ilçe başkanlıklarının belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini ilçe seçim kurullarına, 19 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar teslim etmeleri gerekiyor.

 21 Şubat Siyasi partilerin aday listelerindeki eksiklikleri tamamlamaları için son gün. 22 Şubat Cuma: Saat 08.00'de geçici aday listeleri (bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurulları, tarafından mahallinde ilan edilecek ve itiraz süresi başlayacak 3 Mart Pazar: Kesin aday listeleri (bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurullarınca, ilan edilecek. HABER SERVİSİ

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar