EMET ŞEHİRİÇİ DOLMUŞ SAYISI 2 ‘YE ÇIKARILIYOR

Emet belediyesince belirlenen güzergahlarda şehiriçi dolmuş taşımacılığında halktan gelen talepler üzerine dolmuş sayısı artırıldı.

EMET ŞEHİRİÇİ DOLMUŞ  SAYISI 2 ‘YE ÇIKARILIYOR Yaşam

Emet belediyesince belirlenen güzergahlarda şehiriçi dolmuş taşımacılığında halktan gelen talepler üzerine dolmuş sayısı artırıldı.

Belediye tarafından yapılan güzergah ve hat ihalesini alan firma şehiriçinde tek dolmuş ile hizmet vermekteydi. İlçede 3. Toki, Cevizdere konutları gibi geniş bir alanda  yerleşim hızlanıp, yolcu sayılarıda artınca halktan dolmuş sayı ve saatlerinin rtırılması talep  edilmişti.

Emet belediye başkanı Mustafa Koca gelen talepler üzerine firma yetkilileri ile gerekli görüşme ve çalışmaların yapılarak sayının 2’ye çıkarılması ve  geçiş süresinin kısalması üzerine çalışmaların tamamlandığını belirtti.Başkan Koca;” Emet 3. Toki, karayolları, Esentepe, dere mahallesi,üniversite gibi geniş bir alanda yerleşime sahip bir ilçemiz. Şehir içi tek dolmuş  çalıması uzun süredir hizmet vererek minibüs saatleri, ve halkın kullanımı yavaş yavaş oturdu.Artık günümüzde tek dolmuş yetmemeye başladı. Bizlerde firmamızla görüşerek sayıyı 2 ye çıkarması ve geçiş saat bekleme süresinin azaltılması yönünde çalışma yapılmasını istedik. Firmamız 2. Aracını tahsis etti. Gerekli resmi işlemlerin tamamlanması ile şehiriçi dolmuş sayısı 2’ye yükseltiliyor “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar