MİLLETVEKİLİ KASAP;”GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERDİ. MÜLAKATLAR EMET’TE

CHP Kütahya Milletvekili Kasap, mecliste verdikleri mücadelenin sonuç verdiğini ve mülakaltarın Emet'te yapılacağını ifade etti.

MİLLETVEKİLİ KASAP;”GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERDİ. MÜLAKATLAR EMET’TE Siyaset

Chp Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Eti maden işletmelerinin Emetbor bünyesinde aldığı işçi alımlarında mülakatlara  vatadaşları Ankaraya çağırmasına gösterdiklerini tepki ve girişimleri sonucu  yanlıştan vazgeçildiğini ifade etti.

                Kasap,  Enerji ve tabii kaynaklar bakanı Fatih Dönmez’e yazılı olarak cevap veirlmesi üzerine 18 Ocak 2019 tarihli TBMM’ye sunduğu dilekçede  neden Ankarada mülakata çağırıldığının ve çekilen kuraların video kayıtlarının bulunup bulunmadığını sormuştu.Chp Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ile  konuyu meclise taşımışlardı. Milletvekili Kasap, yanlıştan dönülerek hak olanın yerini bulduğunu, aynı hakkaniyetin işçi alımlarındada yapılarak sözde mülakatlarla değil,  kur’a ile işe alımların yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

         Chp Emet ilçe başkanı Fevzi Şen’de   mülakatların Emet’te yapılmasının mimarlarının Kütahya Milletvekilleri Fazıl Kasap ve Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin olduğunu beyanla;”Ucuz kahramanlık yapanlara bakmayın. Bunu sahiplenmeye kalkanlar gitsinler meclis kayıtlarına baksınlar. Bir tane Ak partili Milletvekilinin önergesini bulamazlar” dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar