BELEDİYE TYP İŞÇİLERİ İLE SOSYAL PEOJELER DEVAM EDİYOR

Emet belediyesi bünyesinde TYP işçileri çevre temizliği yapıyor.

BELEDİYE TYP İŞÇİLERİ İLE SOSYAL PEOJELER DEVAM EDİYOR Güncel

Emet Belediyesi’nin sosyal projelerinden birisi olan ve 3 yıl önce başlatılan ’Bir ses bir nefes’ projesi kapsamında, ilçedeki hasta ve kimsesiz vatandaşların günlük ihtiyaçları belediye tarafından karşılanmaya devam ediliyor.
İşkur tarafından toplum yararına hizmet kapsamında belediye de işe alınan  çoğunluğu  bayan 10 işçi ise semtlerde çevre temizliği işleri ile temiz bir çevre çalışmalarına destek veriyor.
Belediye Başkanı Mustafa Koca’nın bizzat katıldığı çalışmalar kapsamında yalnız yaşayan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar evlerinde ziyaret edilerek evlerinin temizlik işleri gerçekleştirilirken, başta gıda ve yakacak olmak üzere tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Belediye bünyesinde kuruluna ekipler ile haftada 1 gün evlerde temizliğe gidilirken, hastane ve doktor ihtiyaçlarında da araç tahsis ediliyor.
Belediye Başkanı Mustafa Koca, yaptığı açıklamada, ’’Vatandaşlara sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hizmet ulaştırmaya çalışıyoruz. Belediyemizin sosyal projelerinden birisi olan ve 3 yıldan fazla bir zamandır sürdürülen yaşlı, kimsesiz veya yalnız yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımızın eli ayağı olmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz tespit edilen evlerde periyodik olarak evlerin temizliklerini yapıyorlar. Tespit edilen bakım onarım işlerini diğer birimlerimize aktararak sorunların giderilmesine çalışıyorlar. Hastane kontrolleri içinse gerek şehir içi gerekse şehir dışı araç tahsis edilerek destek olunuyor. Yaptığımız ziyaretlerden mutlu olduklarını gördüğümüz büyüklerimizin hayır dualarını almak bizim için kazanımları en büyüğüdür” dedi.Koordineli bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. İş kur  işçi  ekiplerimiz mahallelerimizde çevre temizlik işlerinde çalışıyorlar.
Uygulamadan memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, Başkan Koca’ya teşekkür ettiler.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar