65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZA HAMAMLAR ÜCRETSİZ OLUYOR

Emet belediye meclisince alınan kararla 65 yaş üstü vatandaşlara hamamlar ücretsiz olacak.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZA HAMAMLAR ÜCRETSİZ OLUYOR Güncel

Emet belediye meclisi,belediye başkanı Mustafa Koca başkanlığında toplanırken ;Enflasyonla mücadele kapsamında belediye tarafından işletilen hamamlardan  65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz yararlanması karara bağlandı.Daha sonra belediyeden yapılacak duyuru ile 65 yaş üstü vatandaşlarımıza belediyeden giriş kartı verilerke hizmetten yararlanmaları sağlanacak.

                Başkan Koca başkanlığında toplanan meclis toplantısına katılan meclis üyeleri Süleyman Algül,Hasan  Teslim, İ.Hakkı Eriğdeci, Faruk Deve, Bayram Güneş,Hasan Altındal,Mehmet Uzun’un oy birliği ile aldığı kararla artık 65 yaş üstü vatandaşlarımızı hamamlara ücretsiz girecek.

                Hükümetçe başlatılan enflasyonla mücadeleye  destek amacıyla  bu kararı aldıklarını belirten belediye başkanı Mustafa Koca;” Emetimizde hamam kültürü farklı bir olay. Bir çok ilde 65 yaş üstü vatandaşlarımız toplu taşımalardan ücretsiz yararlanıyor. Emekli ve yaşlı vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeme, bir nebze olsun destek vermek adına çalışma yaptık. Belediyemize ait hamamlarımızda 65 yaş üstü vatandaşlarımıza böyle bir hizmet götürerek, hem büyüklerimize saygı ve hürmetimizi göstermek,hemde enflasyonla mücadele çabalarına destek vermek istedik. İlçemize hayırlı olsun“dedi.

                Mecliste ücretleri görüşülen , belediyede  görev yapan harita mühendisi  Kübra Tan, ve Avukat Saide Serdaroğlu sözleşmeli personel olarak belediye kadrolarında yerlerini aldı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Halit gokduman @Olabilir

05 Şubat 2019 16:14

Özürlū insanlarida kapsarsa daha iyi olur