EMET SAĞLIK KOMPLEKSİ FİZİBİLİTE PROJESİNDE İMZALAR ATILDI

Emet Sağlık Kompleksi Fizibilitesi “ projesinin sözleşmesi Kaymakam Hasan ÇİÇEK ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ arasında imzalandı.

EMET SAĞLIK KOMPLEKSİ FİZİBİLİTE PROJESİNDE İMZALAR ATILDI Ekonomi

lçemiz Emet Sağlık Kompleksi Fizibilitesi “ projesinin sözleşmesi Kaymakam Hasan ÇİÇEK ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ arasında imzalandı.

Sözleşme töreninde Kaymakam ÇİÇEK, Emet’in termal zenginliğine vurguda bulunarak bu kaynaktan katma değeri daha yüksek fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini de içeren turistik bir tesisin önemine değindi.

ÇİÇEK, konuşmalarının devamında ; “ Bu tesisin ilçeye kazandırılması noktasında ön fizibilite araştırması, yol haritasının belirlenmesinde faydalı olacaktır. Dolayısıyla elde edilecek fizibilite raporunun değeri büyüktür.

Profesyonel, alanında deneyimli bir firma eli ile kapsamlı bir fizibilite raporu elde edilerek yatırımcılara ulaşılacak. Yatırımcıların İlçemize yönelmesinin temelleri atılacaktır.

Sağlık turizmi, turizm sınıfları arasında tüm dünyada yükselen bir değer konumundadır. Termal kaynaklar açısından Türkiye çapında önemli bir yere sahip olan bölge, sağlık turizmi ve termal turizmin gelişmesi açısından önemli bir potansiyel barındırmaktadır.

Bölgede var olan bu potansiyelin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi, bölge turizm gelişiminin ivme kazanması ve turizm aktivitelerinin tüm mevsimlere dağılabilmesi açısından önem arz etmektedir. Bu kapsamda, termal turizmin gelişiminin teşvik edilmesi ve sistemli bir şekilde sağlık turizm alanlarının geliştirilmesi önceliklidir. İlçe ekonomisi ve istihdam olanaklarının artması için güçlü yanlarımızdan birinin de termal turizm potansiyeli olduğunu biliyoruz.

Projeye destek veren Zafer Kalkınma Ajansına, katkı ve emekleri için Genel Sekreter Veli OĞUZ’ a ve ekibine, ayrıca da Kaymakamlık proje ekibimize teşekkür ediyor ve Gazi ilçemiz Emet için hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar