AK PARTİDEN ANKARA’YA YOL VE DOKTOR ÇIKARTMASI

Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner, belediye başkan adayı Hüseyin Doğan, Ak parti il başkanı Ali Çetinbaş ve Kütahya Milletvekilleri ile birlikte Ankara’da bir dizi temasta bulundular.

AK PARTİDEN ANKARA’YA YOL VE DOKTOR ÇIKARTMASI Siyaset

Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner, belediye başkan adayı Hüseyin Doğan, Ak parti il başkanı Ali Çetinbaş ve Kütahya Milletvekilleri ile birlikte Ankara’da bir dizi temasta bulundular.

Ak parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel,Ahmet Tan ve Ceyda Çetinerenler ile bir araya gelen heyet Emetin  uzun süredir çözüm bekleyen yol çalışmaları ve sağlıkta uzman doktor eksiklikleri   ilgili bakanlıklara iletildi.Özellikle sağlık konusunda Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerinede hitap eden yeni hastane uzman doktor atamam konularında 2 ilçeninde desteği alındı.

Konu ile ilgili Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner ve Emet Ak parti belediye başkan adayı Hüseyin Doğan çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundular;

“Ulaştırma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığında Kütahya Milletvekillerimiz ve İl başkanımız ile birlikte ilçemizin sorunlarına dair bir dizi temaslarda bulunduk.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yrd.larimız Ömer Fatih Sayan ve Enver İskurt'a Emet-Tavşanlı, Emet-Çavdarhisar ve Emet-Gediz yollarının ilhale süreçleri ve yollardaki aksaklıkların giderilmesi konusundaki taleplerimizi ilettik. Emet-Tavşanlı yolundaki göçük kısmın ivedilikle yapılmasını, şayet doğal kosullar el vermiyorsa güzergah değişikliği yapılmasını talep ettik. Geçen yıl global yatırımlar kapsamına aldırdığımız Emet-Gediz yolu hakkında tekrardan bilgilendirmelerde bulunduk. Emet-Çavdarhisar yolunun mevsimsel koşullar doğrultusunda devam edileceğinin bilgisini aldık. İlçe trafiğimizi rahatlamak için Çevre Yolumuzun öncelikli durumunu belirttik. Güzel ve hayırlı izlenimlerle ayrıldık. Kendilerine İlçemiz ve Şahsım adına teşekkür ederim.

Ayrıca Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir'i makamında ziyaret ettik. Kendilerinden yeni yapılan mevcut devlet hastanemizin doktor problemlerinin kalıcı olarak çözülebilmesi adına D sınıfında olan hastanemizi C sınıfına yükseltmek için 17 Ekim 2018'de yapmış olduğumuz görüşmenin ve talebimizin teyidi takibini gerçekleştirdik. Hisarcık ve Çavdarhisarın’da desteğini alarak yapmış olduğumuz bu sınıf değiştirme ile doktor problemimizi çözecek ve branş sayısını artıracağız inşallah. Sayın Bakan Yardımcımıza da ilgi ve alakalarından dolayı Şahsım ve İlçem adına teşekkür ederiz.

Ankara temaslarımızda bizi yalnız bırakmayarak destek olan İl Başkanımıza ve değerli Kütahya Milletvekillerimize de teşekkürü bir borç biliriz.”

 

Kaynak:  - İhlas Haber Ajansı
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar