EMET CHP İYİ PARTİYLE SEÇİM İTTİFAKINA GİRDİĞİNİ AÇIKLADI

İlçe başkanının değiştiği Emet Chp, seçimlere İyi parti ile ittifak yaparak gireceklerini açıkladı.

EMET CHP İYİ PARTİYLE SEÇİM İTTİFAKINA GİRDİĞİNİ AÇIKLADI Siyaset

CHP Emet ilçe başkanı Fevzi Şen’in sağlık problemleri nedeniyle istifa ettiği başkanlığa il yönetimince yönetim kurulundan Musa İnci atandı.

            Daha önce Demokrat parti ile seçim ittifakı yaptıklarını ve belediye başkanlığında Mustafa Koca’yı desteklediğini  belirten Emet Chp,yönetimin değişmesinin ardından,İyi parti ile ittifaka gittiğini açıkladı.2 ye bölünen partide istifa krizleride yaşanırken, Chp Emet ilçe başkanı Musa İnci bir basın açıklaması ile İyi parti ile ittifak yaptığını kamuoyuna duyurdu.Basın açıklaması şöyle;

            “Cumhuriyet Halk partisi’nin  Emet ilçe başkanı ve yönetim kurulu olarak genel merkezimizin ülke genelinde İyi parti ile sürdürdüğü işbirliği,güç birliği çalışmaları ve Millet ittifakı anlaşmaları doğrultusunda Emet ilçemizde İyi parti ile uzlaşma sağlanmış olup;İyi parti çatısı altında ittifak adayımız Mustafa Uçak’ın adaylığını Emet ilçe başkanı ve ilçe yönetim kurulu olarak destekliyoruz. Emet’teki seçim çalışmalarımızda  her türlü desteği sağlayacağımızı,basın yoluyla kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.

            Tüm Cumhuriyet Halk partililer ve İyi partililerin  Emet ilçe belediye başkan adayımız Mustafa Uçaka desteklerini bekliyor, ittifak adayımıza başarılar diliyoruz. CHP olarak İl genel meclisinde kendi partimizin adaylarını,Belediye başkanlığı ve Belediye meclisinde İyi parti’den aday gösterilen adayları destekliyoruz. Yaşasın derman belediyecilik anlayışımız.Martın sonu bahardır. Saygılarımla . Musa İnci CHP Emet ilçe başkanı”

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar