DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI EMETTE YAPILDI.

2023 Eğitim Vizyonu ve Kütahya’da Din Öğretimi Çalıştayı Emet ilçesinde yapıldı.

DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI EMETTE YAPILDI. Eğitim

Kütahya Eğitim Vizyonu alt başlıklarından olan din öğretimi kapsamında planlanan “2023 Eğitim Vizyonu ve Kütahya’da Din Öğretimi Çalıştayı” 08-10 Şubat tarihleri arasında İlçemiz Emet Termal Otel Konferans Salonunda yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT yaptı.

Çalıştayda Prof. Dr. Halit ÇALIŞ (NEÜ İlahiyat Fakültesi), Prof. Dr. Bilal KEMİKLİ (UÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı), Dr. Selami ERDOĞAN (DPÜ İslami İlimler Fakültesi), Dr. Faruk SÖYLEV (DPÜ İslami İlimler Fakültesi), İbrahim SAK (İl Millî Eğitim Şube Müdürü), İsmail GÜVEN (İl Millî Eğitim Şube Müdürü), Ali MENEKŞE (Mustafa Büyükkaplan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü/KONYA), Mücahit KÖKSAL (Emekli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü) konuşmacı  olarak yer aldı.

 3 tema ve 8 alt başlıkta planlanan çalıştayda Kütahya genelinde din öğretiminde neredeyiz, nereye ulaşmayı hedefliyoruz ve kalitemizi nasıl artırabiliriz sorularına cevap arandı. Çalıştayda halihazırda imam hatip okullarında var olan sorunlar ve bunlara çözüm önerileri de dile getirildi. Çalıştay sonuç bildirgesiyle sona erdi.  

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar