İL GENEL MECLİSİ ADAYLARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI

31 Mart için partiler 19 Şubata akşamına kadar aday listelerini verecekler.

İL GENEL MECLİSİ ADAYLARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI Siyaset

Siyasi partilerde gözler belediye başkan adaylarının ardından belediye meclis ve il genel meclis üyesi adayı olarak gösterilecek isimlere çevrildi. AK Parti, MHP,DP,SP’ ile ittifak yapan  CHP ve İyi Parti’de çalışmalarda son aşamaya geldiği öğrenilirken, partileri belirlediği adaylar 31 Mart günü seçmen karşısına çıkacak

31 Mart yerel seçimlerinde Emet Belediye Başkanlığını alabilmek için adaylarla birlikte kapı kapı dolaşmaya devam eden siyasi partilerin yöneticileri, bir yandan oy istiyor diğer yandan da Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi adaylarını belirlemek için mesai harcıyor.

SON TARİH 19 ŞUBAT

Partilerin Emet Belediye Meclis üyesi için 11’i asil 11 yedek  ve İl Genel Meclisi için 2 asil 2 yedek ten oluşacak  isimlik listelerini 19 Şubat’ Salı günü akşam 17.00’ye kadar vermeleri gerekiyor.Aday liteleri 3Martta kesinleşecekken, 3 Mart'tan sonra ölüm veya istifa nedeniyle aday listelerinde oluşacak eksiklikler tamamlanamazken ancak bu kişilerin seçilmeleri halinde yerlerine kendilerinden sonra gelenler seçilmiş saylıyor.

Demokrat partide il genel meclisi 1. Sıra adayı Emet ve siyasi kamuoyunun yakından tanıdığı İsmail Hakkı Özhan oldu. 2004-2009 yılları arasında Ak partiden il genel meclisi üyeliği yapan Özhan,31 Mart seçimlerinde Demokrat partiden il genel meclisliği için seçime girecek.

Mhp’de daha önce adaylığı açıklanan Ruhi Kınık Mhp’de 1. Sıra aday olurken, Saadet partsinde il genel meclisi adaylığı için sıkça adı geçen isimi ise ilçemiz esnaflarından Hüseyin Gencan( Hacı dostum)

Seçimlere ittifakla girecek CHP ve İYİ partide  meclis ve il genel için çalışmalar sürüyor. İyi partide belediye meclisi 1. Sıra adaylığı için Emet Atatürkçü düşünce derneği başkanı  Erol Usta’nın adı geçiyor.Erol Usta daha önce Chp’den belediye başkan adaylığını açıklamış,daha sonra sağlık problemleri nedeniyle adaylıktan çekilmişti.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar