İŞÇİ ALIMLARININ KUR’A İLE YAPILMASINA PARTİLER VE STK’LARDAN DESTEK

Sosyal medyada son zamanlarda artan Emetbor işçi alımlarının mülakatla değil, kur’a ile yapılması talebine partilerden ve stk’lardan destek geldi.

İŞÇİ ALIMLARININ KUR’A İLE YAPILMASINA  PARTİLER VE STK’LARDAN DESTEK Ekonomi

Sosyal medyada son zamanlarda artan Emetbor işçi alımlarının mülakatla değil, kur’a ile yapılması talebine partilerden ve stk’lardan destek geldi.

                Her işçi alımında  gündeme gelen kur’a ile alım talebi yine gündemde. Emetbora alınacak 60 işçi için  mülakata katılacaklar kur’a ile belirlenmişti. Belirlenen 631 kişi Emet ilçesinde 25 Şubat/ 6 Mart tarihleri arasında mülakata girecekken, Emette gençler bu alımlarında kur’a ile  olmasını talep ediyor.

                Geçen sayımızda yayınladığımız haberi imzaya açan gençler parti ve stk’ların desteğini almaya çalışıyor. Üst yazı ile  Bakanlık ,genel müdürlük ve Valilik bazında tüm yetkililere fakslanan yazıya  Mhp ilçe başkanı Mustafa Mecit, Chp ilçe başkanı Musa İnci, İyi parti ilçe başkan yrd. İbrahim Özer, Saadet partisi ilçe başkanlığı Mehmet Hamamcı, Demokrat parti ilçe başkanı Ahmet Yetilgen,Büyük birlik partisi ilçe başkanı Cemal Tanrıkulu,Belediye başkanı Mustafa Koca, Ülkü ocakları Emet başkanlığı Samet Bilgiç, Esnaf kefalet koop.başkanı A.Kadir Ekmekçioğlu, Esnaf odası başkanı Abdullah Ünal, Taşıyıcılar koop. Başkanı İbrahim Erdoğan, Ziraat odası başkanı Sami Yüksel ve Şoförler odası başkanı Ahmet Kaymak imzaladı.

İşte sosyal medyada örgütlenen ve ilgili yerlere fakslanan , parti ve stk başkanlarınca imzalarını taşıyan kur’a talep yazıları;

                ''BİZLER AK PARTİLİYİZ, MHP’LİYİZ, SAADETLİYİZ, CHP’LİYİZ, ,DEMOKRAT PARTİLİYİZ… BZİLER HERŞEYDEN ÖNCE EMETLİYİZ EMET’İN GENÇLERİYİZ…
EMETSPORDA, EMET GENÇLERBİRLİĞİNDE BİRLİKTE TOP OYNUYOR, ARİFİN KAHVEDE BİRLİKTE ÇAY İÇİYOR, DÜĞÜNÜMÜZE CENAZEMİZE BİRLİKTE GİDİYORUZ.
BİZLER EMETİMİZİ SEVİYOR, EMETİMİZDE ÇALIŞMAK, EMETİMİZDE YAŞAMAK İSTİYORUZ. İŞ İÇİN BAŞKA MEMLEKETLERE GİTMEK İSTEMİYORUZ…
BİZLER TORPİL, KAYIRMACILIK,O PARTİLİ BU PARTİLİ AYRIMCILIĞI DEĞİL
SADECE ADALET İSTİYORUZ…
ADİL BİR İŞÇİ ALIMI İÇİN…
EMETBOR İŞÇİ ALIMLARINDA…
MÜLAKATA HAYIR, KUR’AYA EVET DİYORUZ''

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar