85. DÖNEMDE EMET’E BİR GENEL CERRAH KADROSU

85. dönem Devlet yükümlülüğü kurasında Emet Dr.Fazıl Doğan devlet hastanesine 1 genel cerrahi uzmanı ve 2 pratisyen doktor ataması münhal kadroları yayınlandı.

85. DÖNEMDE EMET’E BİR GENEL CERRAH KADROSU Sağlık

85. dönem Devlet yükümlülüğü kurasında Emet Dr.Fazıl Doğan devlet hastanesine 1 genel cerrahi uzmanı ve 2 pratisyen doktor ataması münhal kadroları yayınlandı.

Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner,  belediye başkan adayları Hüseyin Doğan’ın ilçe başkanlığı döneminde başlatılan ve geçtiğimiz haftalarda yine başkanlıklarınca yapılan Ankara ziyaretlerinin meyvalarını vermeye başladığını beyanla 85. Dönem  atamalarında genel cerrahi uzmanı   taleplerinin münhal kadrolarda yayınlandığını açıkladı.

 İlk defa atama ve yer değiştirme kuralarında Emet ilçesine bir Kadın doğum uzmanı kadrosunun münhal kadrolarda yer aldığını ve 25 Şubat’ta sona erecek  başvurularda ilçemizi tercih eden bir doktor bulunması halinde atamasının yapılacağını belirten Ciner;

“Geçtiğimiz haftalarda  belediye başkan yardımcımız sayın Hüseyin Doğan, Kütahya Milletvekillerimiz ve il başkanlığımızla Ankara bazında yapılan çalışmalar sonrası ilçemizin uzman doktor açıklarını kapatma çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda 85. Dönem  devlet yükümlülüğü atamalarında  1 genel cerrah uzmanımız münhal kadrolarda yerini aldı. 28 Şubatta çekilecek kur’a ile  Genel cerrah kadromuz tamamlanacak. İlçemize hayırlı olsun. Bu ziyaretlerimizde  Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir'i ziyaret ederek  yeni yapılan mevcut devlet hastanemizin doktor problemlerinin kalıcı olarak çözülebilmesi adına D sınıfında olan hastanemizi C sınıfına yükseltmek için 17 Ekim 2018'de yapmış olduğumuz görüşmenin ve talebimizin teyidi takibini gerçekleştirmiştik.Hisarcik ve Çavdarhisarın’da desteğini alarak yapmış olduğumuz bu sınıf değiştirme ile doktor problemlerimizi  çözerek ve branş sayısını artırmayı hedefliyoruz “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar