BAŞKAN YETİLGEN;NE YOLU KARDEŞİM, EMET GÖÇTÜ?

DP Emet ilçe başkanı Ahmet Yetilgen, Emet'te sadece yolun değil, alınamayan hizmetler nedeniyle her şeyin göçmeye başladığını söyledi.

BAŞKAN YETİLGEN;NE YOLU KARDEŞİM, EMET GÖÇTÜ? Siyaset

Demokrat parti Emet ilçe başkanı Ahmet Yetilgen, yapıldıktan sonra bir yılda 3 defa göçen yolun  mühendislik hatası,karayolları hatası değil, seçilen parti hatası ve iktidara yüzde 70 lerde oy vermenin  olduğunu söyledi.

Emet ilçesi AK parti yönetiminde yaşanan hızlı  değişimleri  sıkça göçen Tavşanlı Emet yoluna benzeten başkan Yetilgen şunları söyledi;

“Yönetim değişiyor,başkan değişiyor, yolu takip ediyoruz diyorlar.Parti yönetimleride Tavşanlı yolu gibi ikide bir göçüyor. 2 sene demeden partinin sekreterine kadar herkes değişiyor. Baştan görev dağıtıyorlar. Sen olcan ben olcam derken aylar yıllar tartışmayla geçiyor. Birini seçiyorlar, hemen diğerleri şikayete başlıyor.Bunlarla uğraşırken memleket te doktor kalmıyor,esnaf kalmıyor, yol zaten hiç yoktu.Avunup gidiliyor.Açılan yol 1 ay demeden yine göçtü… Nolcak burası derken,diğer yerdende göçtü.Halkın karşısına çıkıp yol yapacaz, düzeltecez diyecek yüzü nasıl buluyorlar anlamıyorum. Ben olsam,partiyi kapatır mühürleri atar, Sizin yapacağınız yola da, partinize de der arkama Emet halkını alır Ankaraya yürürüm.

 Emet ilçesinin hergeçen yıl geriye gittiğini belirten başkan Yetilgen;”Göçen sadece yol değil ki Emet göçüyor haberleri yok. 16 yıldır Karayolları bakımevi gitti, pancar gitti, ssk gitti, ptt gitti,beldeler gitti,köyler boşaldı, Etibank kaldı,servislerle işçiler gitti,insanlarımız gitti.Emet  göçtü gitti.Tavşanlı yolunda   koca koca mühendisler müdürler kumda oynayan çocuklar gibi  kayan yere toprak dolguları yaparken Sülyeyide  dereliye kaydırıp gidecekler. Bu gidişle sülyedide kaybedeceğiz ona korkuyoruz”dedi.

 Emet halkının her seçimde büyük bir güvenle iktidar partisine destek verdiğini ancak karşılığını alamadığını belirten başkan Yetilgen;” Her seçim öncesi yol bitiyor,başladı, programa alındı.Yarın başlıyor, hikayelerine artık kimse inanmıyor. Kaç yıldır bir 45 km yolu yapamayanlar,  seçim öncesi maşallah her yolu bitiriyorlar. Emete yakında denizde getirirler. Yaptıkları 3 metrelik yolun toprak altında kalması gibi, seçimlerde de partileri sandıkların altında kalacak. Millet kanmıyor artık. “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar