YOLDA MEYDANA GELEN GÖÇME,YOL ÜZERİ EVLERDE HASAR OLUŞTURDU

Emet-Tavşanlı yolunda yaşanan göçme olayı üzerine güzergahta bulunan 12 evde ciddi hasarlar meydana geldi.

YOLDA  MEYDANA GELEN GÖÇME,YOL ÜZERİ EVLERDE HASAR OLUŞTURDU Güncel

Emet ilçesinde yapımı devam eden ve heyelan nedeniyle göçen yol mevkiinde bulunan 12 ev göçme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

                Emet-Tavşanlı güzergahında geçen yıl tamamlanarak hizmete geçen 7.9 km mesafelik yolda yaşanan yol göçmeleri, güzergah üzerinde bulunan evleride vurdu.

Emet Tavşanlı yolun  geçtiğimiz ay  19-20. Km arasında meydana gelen göçmenin ardından  yol trafiğe kapanırken,geçen haftada 22-23. Km arasında  göçmeler yaşanmıştı. Emet ilçesine bağlı 1070 nüfus ve 300 haneli Günlüce köyünün altında yaşanan göçmeler nedeniyle yol mevkiinde bulunan 12 hanede ciddi hasarlar meydana geldi.

Karayolları  14. Bölge müdürü Turgay Çolak  ve Ulaştırma bakanlığı daire başkanlığından gelen ekiplerde yolda incelemelerde bulunurken, Günlüce halkı  evlerindeki hasarlardan şikayetçi oldular.Köy halkı yıllardır heyelan bölgesi olarak bilenen mevkide ısrarla yol çalışması yapılması karşısında yolun bir yılda 3 defa göçtüğünü ifade ederken, göçmelere bağlı evlerindede hasarlar meydana geldiğini ifade ederek güzergahın değiştirilmesini talep ediyorlar.

                Emet ilçesinde esnaflık yapan Ali Er isimli vatandaş yolun bir türlü tamamlanamaması ve sıkça göçmeler yaşanması nedeniyle Karayolları bölge müdürlüğü, Emet  karayolları şefliği yetkili ve yol kontrolörleri hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurunda bulunmuştu.

                Emet –Tavşanlı 45 km’lik yolun 7.9 km lik mesafesinde göçmeler meydana gelince yol çalışmaları durarak, yeni açılan yol ulaşıma kapandı. Trafik eski yolda sağlanırken, Karayollarına bağlı ekiplerce göçme yaşanan yolda çalışmalar sürdürülüyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Mazlum @Plan değişikliği

27 Şubat 2019 05:18

2000 tarihlerinde yol güzergahı Işıklı okulunun yanından eseler köyünün 300m yukarısından günlüce köyünün eski mezarlığının 100m yanından şehitliğin 500m alt tarafından plan yapılmıştı.Gunluce köy halkı yol bize uzak kalacak diye planın değiştirildiğini herkes biliyor.Gunluce halkı zaten biliyorlar o mevkinin kaydığını gidip ilgili yerlere söylese idi.Kimden kime dava olunuyor ki Bakın ileriye doğru günlüce köyü bıçak keser gibi yarısında kayacak.Ben yaşlılardan duyduğum sananlar mahallesinin altinda büyük bir nehir akar gibi suyun aktığını ve sesin geldiğini söylerler idi.Onun için kaymalar çok olur.Allah kolaylık versin.insaallah can kaybı yaşanmaz.