AFAD EKİPLERİ ALARMDA

Günlüce göçen evler haberlerimiz Afad ekipleri ve Çevre İl Müdürlüğü yetkililerini harekete geçirdi.

AFAD EKİPLERİ ALARMDA Güncel

Emet ilçesi Günlüce köyünde geçtiğimiz hafta çöken Emet-Tavşanlı yolundan dolayı bazı evlerde kayma ve çatlama olması ile ilgili haberlerimiz Afad ekipleri ve Çevre İl Müdürlüğü yetkilileri harekete geçirdi.

Bugün bölgeye giden Afad ve çevre şehircilik il müdürlüğü ekipleri köyde incelemelerde bulundular.

Kara yolunda yaşanan çökmenin ardından son günlerde Günlüce köyünde yola yakın olan bazı evlerde derin çatlaklar oluşurken bazı evlerin dış sıvalarında çatlama ve etrafındaki kuruma duvarlarında yıkılma meydana gelmişti. Evlerde oluşan çatlaklar, köyde yaşayan vatandaşları tedirgin etmişti..

                Yapılan kontrollerde 68 yaşındaki Hatice Şahin’in evindeki hasarın ciddi boyutta olduğu ve evini boşaltarak oğlunun yanında yaşamaya devam edeceği bildirildi.

                Diğer  evlerde yapılan incelemelerde  çatlakların oluştuğu, ev etrafında bulunan isnat duvarlarında kaymalar olduğu bazı evlerin temellerinde çatlakların oluştuğu tespit edildi. Bölgede afad ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Afad ekipleri daha sonra çöken yola inerek burada da incelemelerde bulundu. Konu ile köy muhtarı ve vatandaşlardan bilgi aldılar. Yapılan su kanalları ve menfezleri incelediler.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar