EMETİN BEKLENTİLERİNE BAHAR GELECEK Mİ?

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken bahar ve yaz aylarında Emetli vatandaşlarımızın beklentileri bir hayli fazla bulunuyor

EMETİN BEKLENTİLERİNE BAHAR GELECEK Mİ? Güncel

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken bahar ve yaz aylarında Emetli vatandaşlarımızın beklentileri bir hayli fazla bulunuyor.

            18 Şubatta 2018 ihalesi yapılan Emet Tavşanlı yolunun 26-51 km lik mesafesi için önce kamu ihale kurumu ihaleleri durdurmuş,ardından yeniden ihale yapılmıştı. 2019 bahar aylarında yolun kalanının yapılması beklenirken tamamlanarak hizmete açılan 7.9 km lik yolun 2 defa göçmesi üzerine kapanması endişelere yol açtı. 2019 yılında Emet –Tavşanlı yoluna yeterli ödenekler sağlanamazsa yol beklentileri başka bahara kalacak. Hakın bu konuda beklentisi  yeni yolda aksaklıkların giderilmesi kadar, yolun tamamında artık hızlı bir çalışma yapılması bekleniyor.

            Gediz yolu için müjdeli bir haber yatırım programına alınacağı yöne olsada somut bir gelişme gözlemlenmiyor.Emet Gediz yolu için 2019 yılında bir çalışma zor görünürken,Emet Çavdarhisar yolunda devam eden yol çalışmalarının aynı hızla devam etmesi bekleniyor.

            Yeni hastanemizde özellikle tıbbi malzeme ve eksik doktor kadrolarının da tamamlanması adına beklentiler bir hayli yüksek. Vatandaşlar, bölgeye yakışır bir hastane kazanacak olan Emette bunun bir anlam kazanması için donanım ve personel eksiklerinin giderilerek açılmasını bekliyor.Halen dahiliye uzanımız bulunan hastaneye 85. Dönem atamalarından genel cerrah Kevser Uzunoğlu atanırken,kadın doğum ve çocuk doktoru eksiğimiz bulunyor.

            Yılların özlemi arsenikli su belalarından kurtulmada milat Olacak Emet göleti bakanın sözüne rağmen 3 Eylülde açılamadık.Baraj tamamlanırken, temiz su arıtma tesisi içni Emet belediyesi analizler yaptırıyor.Emete nakli ile suyun 2020 yılında ilçede hizmete geçmesi bekleniyor.

            Emet belediyesince istimlaklarıyapılan,projeleri hazırlanan 32 apart,2 yüzme havuzu ve 1 kafeerya yapımı ihale edilmişti. İhaleye giren olmazken, bu bahar ihalenin yeniden yapılarak yap işlet devret modeli ile hayata geçirilmesi beklentiler arasında…

            Emetbor işletmesinde  Mülakatların Emete alınması gençlerimiz için nimet olurken,beklentiler daha fazla işçi alınması yönünde. Son alımlarda ilçede metal işleri bulunmaması nedeniyle az sayıda bölgemizden işçi alımı bekleniyor.İşletmeden 3. Borik asit ve Sülfirik asit fb. nın hayata geçirilmesi. Sülfirik asit fabrikası için  ihaleyi alan firmanın ileçede  şantiye kurma çalışmalrına başladığı edinilen bilgiler arasında.

.Ayrıca bakan Albayrak’ın sürekli bor yatırımlarından  bahsetmesi ve daha büyük bor karbür fabrikasının bölgemize kurulacağını açıklaması  bu konuda beklentilerini sürekli artırıyor.

            Yapımına başlanan KYK yurdu, başlanacak olan yeni emniyet binası yapımı,yine bu yıl yapımına başlanması beklenen  şehir girişi ve kavşak çalışmaları, belediye kanaliasyon ,içme suyu ve yağmur kanallarının komple değişimi, apart ihaleleri yerel seçimleri bekliyor.

            Bu bahar diğer beklentiler arasında Emet kaymakamlığı projeleri…Emet kaymakamı Hasan Çiçek tarafından hyata geçirlmek üzere planlanan Yeniceköy tahtalı göleti mevkiinde yapılacak bungola evler kadar, hükümet önü ve arkası olrak bütün tasarlanan projenin hükümet arkası katlı otopark olarak devam ettirilmesi de  Emet halkının bu yılki beklentileri arasında yer alıyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar