TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

Emet ilçesinde son zamanlarda meydana gelen ahşap ev yangınları korkutuyor!

TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ? Güncel

Son bir ayda Emet merkezde ahşap evlerde yaşanan yangın olayları çarşı içinde ne derece büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu gözler önüne serdi.

Kapaklıca Mahallesi'nde Semih ve Nezih Karakadıoğlu kardeşlere ait 3 katlı bina Ocak ayının sonunda çıkan yangında tamamen yanmıştı. Bina enkazı  komple kaldırılmıştı.

Dün de ahşap evlerin yoğun olduğu Kaynarca Caddesi'nde çıkan yangına, itfaiye ekiplerinin erken müdahalesi faciayı önledi.

Alınan bilgiye göre, Kaynarca Mahallesi, Kaynarca Caddesi'nde bulunan İsmail Demir'e ait ahşap bir evde yangın çıktı.Birbirine bitişik çok sayıda ahşap evin bulunduğu ve eski Emet Çarşısı olarak da bilinen bölgede çıkan yangın, Emet Belediyesi İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi ile 30 dakika gibi kısa bir sürede söndürüldü.

Yangında bir ev büyük oranda maddi hasar görürken yangının diğer evlere sıçramaması itfaiye ekiplerinin gayretiyle sağlandı.Ahşap evler ve dar sokaklar nedeniyle  en ufak yangında  diğer evlere kolayca sıçrama endişesi hissediliyor.

Çatıdan çıkan yangın elektrik tellerinin sebeb  olduğu tahmin edilirken, merkezde yeraltına alın an elektriklerin ara sokaklarda da komple yer altına alınması talep ediliyor.  Ahşap evlerin çokluğunda olası bir büyük yangında, yangının ada yangınına dönüşebileceği belirtiliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar