MİLLETVEKİLİ TAN; YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİ HAYALLERİNDE BİLE GÖREMEZLER

Emet ilçesinde bulunan Ak parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan,şantiyesi kurulan sülfirik asit fabrikası tesislerini ziyaret etti.

MİLLETVEKİLİ TAN; YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİ HAYALLERİNDE BİLE GÖREMEZLER Ekonomi

31 Mart yerel seçimleri için Ak parti Emet ilçe başkanlığınca düzenlenen bir dizi organizasyona katılmak üzere Emet ilçesinde bulunan Ak parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan,şantiyesi kurulan sülfirik asit fabrikası tesislerini ziyaret etti.

Ülkemiz ve bölgemiz için bor madenini kıymetinin çok iyi bilindiğini belirten Tan, hükümetlerinin bor yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini beyanla şunları söyledi;

“Memleketimizin göz bebeği olan Bor Madeninin kıymetini çok iyi bildiğimizden dolayı 2003’te yıllık 120 bin ton kapasiteli Borik Asit 1 Fabrikası, 2011’ de yıllık 120 bin ton kapasiteli Borik Asit 2 Fabrikası ve 2014’ te yıllık 50 bin ton kapasiteli Çok Amaçlı Borik Asit Fabrikası kurulmuş, Bu sayede Borik Asit Üretim Kapasitesi yıllık 290 bin ton seviyesine yükselmiştir.

Bu yatırımlarımızın akabinde geçtiğimiz dönemde Emetimizde Sülfürik Asit Üretim Tesisinin yapılacağını duyurmuştuk ancak Emet’e ömürleri boyunca bir çivi dahi çakmamış olanlar Sülfürik Asit Üretim Tesisi müjdemizin seçim vaadi olduğunu ifade ederek kıymetli hemşerilerimizi kandırmaya çalışmışlardır.

Bizler ise Sülfürik Asit Üretim Tesisi inşaatına başlanmasıyla yaptığımız hizmetleri hayallerinde bile göremeyecek olanları bir kez daha yanıltmış olmanın ve iktidarımız döneminde yeni bir yatırımı daha memleketimize kazandırarak hizmet etmenin haklı gururu içerisindeyiz hamd olsun.

Sülfürik Asit Üretim Tesisinin tamamlanmasının akabinde de Emetimize bir diğer sözümüz olan Bor Karbür Fabrikasınında yatırımına başlayıp Memleket işi gönül işi  diyerek hemşerilerimize hizmetkar olmaya devam edeceğiz inşallah.”dedi

 Emet Sülfirik asit fabrikası yapımı için 12 Ekim 2018 Tarihinde Ekon Endüstri ve Ticaret A.Ş. firması ile 413 Milyon TL ile bedelli sözleşme imzalanarak ve 24 Ekim 2018 tarihi itibariyle yer teslimi yapıldı. 3 Aralık 2018 tarihinde iş programı onaylanarak yüklenici firma çalışmalara başlarken şantiy kurulumu yapıldı. Temelinin bahar ayında atılması beklenen fabrika tamamlandığında  tesislerde ilave olarak 1 üretim birim sorumlusu, 5 üretim sorumlusu, 5 tekniker ve 56 işçi olmak üzere, toplam 67 personel istihdam edilecek.

 Milletvekili Tan, Ak parti ilçe başkanı Süleyman Ciner,Ak parti Emet belediye başkanı  Hüseyin Doğan, ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Emko kadın kooperatifi,Emet esnaf odasını  ziyaret ederken sanayi esnafları ve çarşı esnafları ziyaretleriylede halkla buluştu.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar