EMET BELEDİYESİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI

8 Mart dünya kadınlar gününde Emet belediyesi kültür gezisi kapsamında yaklaşık 200 Emetli bayanın katılımı ile Bursa gezisi düzenlendi

EMET BELEDİYESİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI Güncel

8 Mart dünya kadınlar gününde Emet belediyesi kültür gezisi kapsamında yaklaşık 200  Emetli katılımı ile  Bursa gezisi düzenlendi.

Emet ilçesinde son yıllarda bayanlar için düzenlenen kültür gezilerine bir yenisi eklendi. 1 Mayıs işçi bayramında Emko bünyesinde faaliyet gösteren bayanlar için İstanbul Kültür gezisi düzenlenmişti. Geçen yıl 3 aylar öncesi Konyada tarihi ve dini mekanlara yine bayanlar için kültür gezisi düzenleyen Emet belediyesi 8 Mart dünya kadınlar günün unutmayarak Bursaya kültür gezisi düzenledi. Emetli bayanların yoğun ilgi gösterdiği geziye yaklaşık 200 bayan hemşehrimiz katıldı.

Kültür gezisi için  Cuma sabahı belediye önünden  5 otobüs kaldırıldı. 1 günlük gezi kapsamında Bursa güzergahında tarihi,turistik ve dini mekanları gezilerek aynı gün dönüş gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Mustafa Koca, " Özellikle bayan vatandaşlarımızdan bizlere  gelen talepler doğrultusunda daha önce İstanbul,Bursa, Çanakkale, Beypazarı, Safranbolu,Konya  kültür gezileri düzenlemiştik. Yine bayan hemşehrilerimizin talepleri ile 8 Mart kadınlar gününde bir Bursa gezisi tertipledik. Ülkemizde tarihi, dini ve kutsal mekanlarımızın tanıtımı adına bu tür kültü gezilerine önem veriyoruz. Belediye olarak vatandaşlarımızın kültürümüzü, tarihi ve dini zenginliklerimizi yakından tanımaları adına gerekli desteği vermeye devam edeceğiz”dedi.

8 Mart dünya kadınlar gününü de kutlayan belediye başkanı Mustafa Koca;

“Bayan vatandaşlarımızın yoğun katılım gösterdiği gezi ile, kadınlarımızı günlük yaşam stresinden bir nebze olsun uzaklaştırıp, mutlu olmalarını sağlayabildiysek ne mutlu bizlere. Onlar bizlerin eşleri,anneleri,kardeşleri. Hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Kadınlarımız, iş hayatındaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayım. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü yürekten kutlarken, başta kadın kuruluşları olmak üzere, kadın hakları konusunda çalışan ve katkıda bulunan herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar