İŞTE VATAN VE BAYRAK SEVGİSİ DEDİRTEN GÖRÜNTÜ

EMET YERE DÜŞÜRDÜĞÜ BAYRAĞI 3 DEFA ÖPÜP ALNINA GÖTÜREN MİNİK ÖĞRENCİ DUYGULANDIRDI...

İŞTE VATAN VE BAYRAK SEVGİSİ DEDİRTEN GÖRÜNTÜ Güncel

İŞTE VATAN VE BAYRAK SEVGİSİ DEDİRTEN GÖRÜNTÜ

                YERE DÜŞÜRDÜĞÜ BAYRAĞI 3 DEFA ÖPÜP ALNINA GÖTÜREN MİNİK ÖĞRENCİ DUYGULANDIRDI

               

                12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı kapsamında 10 ilden 10 okulumuzun öğrencilerle çektiği İstiklal marşı  çekimlerinde bayrağı düşüren çocuğun davranışı herkesi duygulandırdı.

                Emet ilçesi Gazi Emet ilkokulu 3.sınıf öğrencileri ilçede bulunan Cevizdere Şehitliğinde İstiklal marşı okuma çekimlerine katıldı. Öğrenciler İstiklal marşını okurken, elinde tuttuğu bayrağı düşüren Batuhan Karaosmanoğlu’nun , bayrağı yerden  aldıktan sonra 3 defa öperek alnına koyması herkesi duygulandırdı.

                Öğrencinin mahçubiyeti, ve  milli değer kabul edilen bayrağa karşı gösterdiği hürmet ve mahçubiyet videonun paylaşılması ile sosyal medyada da hit oldu.

                12 Mart İstiklal marşının kabulü anma programı kapsamında ülkemizin 4 bir yanından  9 ilden öğretmenlerimiz öğrencileri ile İstiklal marşımızın birer kıtasını okudular. Kocaeli,Van,Kütahya,İstanbul,Çorum,Aksaray,Denizli ve Ordu illerimizden öğretmen ve öğrencilerimiz birer kıta, Şırnak ilimizden öğretmen ve öğrencilerimizin 2 kıta okuduğu İstiklal marşı ile ülke olarak tek yürek olduğumuz gösterildi.

                Gazi Emet ilkokulu öğretmenlerinden Esin Sarıkaya yönetiminde Emet ilçesinde gerçekleştirilen çekimlerde ise bayrağı düşürdükten sonra, yerden alarak 3 defa öpüp alnına koyan Batuhan Karaosmanoğlu isimli öğrencimiz ise çocuklarımızda bayrak ve vatan sevgisi, kutsiyetini göstermesi adına halktan büyük takdir ve beğeni aldı. 

Cevizdere çekimleri  Emet yerel sanatçılarından Muammer Akyol, Emet fotoğraf-reklam ajansı Foto SENA tarafından çekildi.BU GÖRÜNTÜLER  EMET FOTO SENA TARAFINDAN ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ...

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar