ONURLU DAVRANIŞ ONURLANDIRILDI videolu

Emet ilçesinde İstiklal marşı çekimlerinde yere düşürdüğü bayrağı alarak 3 defa öpüp alnına koyan Gazi Emet ilkokulu öğrencisi Batuhan Karaosmanoğlu’na ,Emet Kaymakamı Hasan Çiçek tarafından bayrak hediye edildi.

ONURLU DAVRANIŞ ONURLANDIRILDI videolu Güncel

Emet ilçesinde İstiklal marşı çekimlerinde yere düşürdüğü bayrağı alarak 3 defa öpüp alnına koyan Gazi Emet ilkokulu öğrencisi Batuhan  Karaosmanoğlu’na ,Emet Kaymakamı Hasan Çiçek tarafından  bayrak hediye edildi.

            Türkiye genelindeki 9 ilde 10 okul öğrencilerince 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma haftasının,Emet çekimlerinde yere düşen bayrağı öperek alnına koyan öğrencinin davranışı sosyal medyada paylaşım rekorları kırmıştı.

            Bugün Emet ilçesinde düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programında Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, öğrenci ve ailesini tebrik etti. GaziEmet ilkokulu öğrencisi Batuhan Karaosmanoğlu’na bayrak hediye eden Kaymakam Çiçek şunları söyledi;

            “ Öğrencimizin  bayrak hassasiyeti beni geçmişe götürürken, gelecek adınada umutlarımızı artırmıştır. İlkokulda öğretmenimiz bayrak törenlerinde bayrağı göndere çekme ve indirme görevini bana verirdi.Bazen arkadaşlarımla bazen kendim,her bayrak töreninde  görevimi yapardım. Bayrak tesliminidede Batuhan’ın yaptığı gibi bayrağımızı öpüp,alnımıza koyarak teslim ederdik. Gelecek adına da umutlarımızı artırdı.Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘ Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Batuhan gibi binlerce çocumuğumuz,gencimiz sayesinde Türkiye Cumhuriyetimizini ilelebet payidar kalacağına dair umutlarımız güçlenmiştir.Batuhana bu vatan bayrak sevgisini aşılayan başta Annesi,babası,dedesi,arkadaşları ve öğretmenlerine sizilerin huzurunda teşekkür ediyorum . Ben şimdi Batuhana bayrağımızı  yıllar öncesindenberi yaptığımız üzere  bayrağımızı saygıyla teslim ediyorum “dedi

            12 Mart İstiklal marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programları etkinlikleri Emet Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi konferans salonuda gerçekleştirildi. Anma programına Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet belediye başkanı Mustafa Koca, Garnizon komutanı Mukadder Demir, Emniyet müdürü Gökhan Yıldırım , siyasi parti temsilcileri, stk başkanları, veliler,  öğrenciler katıldı.

            Okulların hazırladığı  etkinliklerin sunulduğu anma progrmında İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler, ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar