70 TAŞERON İŞÇİ ZAMLI MAAŞ VE İKRAMİYELERİNİ ALDI

Taşerondan kadroya geçen 70 belediye işçisi yüzde 20 zamlı ilk maaş ve ikramiylerini aldı.

70 TAŞERON İŞÇİ ZAMLI MAAŞ VE İKRAMİYELERİNİ ALDI Ekonomi

Hak İş sendikasınca  Belediye başkanı Mustafa Koca ve belediye personelini bir araya getiren yemekte, taşerondan kadroya geçen işçilere  başkan tarafından ilk 6 ay yüzde 20,2. Ay yüzde 10 zam müjdesi verilmişti. İşçilerin ikramiye ve sosyal haklarındada iyileştirmelere gidilirken,işçiler zamlı maaşlarını  bugün itibarı ile aldılar.

Belediye başkanının açıklama yaptığı 14 Şubat’tan geçerli olan zamla  70 taşeron işçi, Şubat ayları maaşların yarısını zamlı alırken, ilk ikramiyelerinin de hesaplarına yattığı öğrenildi.

  Asgari ücret yanında hükümetin verdiği yüzde 4’ zamın ardından Emet belediyesinde kadroya yeni geçen işçiler ilk 6 aylık yüzde 20 zam farklarıda ilave edilen ilk maaşlarını aldılar.

Toplu iş sözleşmesinin  sendika başkanı Ahmet Özen ile imzaladıklarını ve Türkiyede ilk olma özelliği taşıyan sözleşmeyle işçilerine emeklerinin karşılığını verme huzurunu yaşadıklarını belirten belediye başkanı Mustafa Koca şunları söyledi;

            “Taşerondan kadroya geçmende önce bizler asgari ücretin yanında işçilerimize yüzde 15 iyileştirme zammı vermiştik. Ancak kadroya geçildikten sonra yapılan düzenleme ile öngörülen maaşlar uygulanmıştı. Ülkemizde enflasyon farklarının verilmesi hesapları yapıldığı günlerde bizler Emet belediyesi olarak işçilerimize   ilk 6 ay yüzde 20,ikinci 6 ay yüzde 10 zam vererek,yıl içinde yüzde 36’lara  varan zam gerçekleştirdik.İşçilerimizin sözleşmenin geçerli olduğu tarihten itibaren zamlı maaşlarını ve söz verdiğimiz öncesi  ikramiyelerini ödedik. Hayırlı olsun “dedi.

            Belediyenin borç batağında olduğu,işçisine maaş ödeyemeyeceği gibi dedikodulara da cevap veren başkan Koca;” Allaha şükür görev yaptığımız sürede işçimizin alın teri kurumadanda maaşlarını her zaman ödedik. Bundan sonrada öderiz. Çünkü işçiler bizim yüzakımız. Memleketimize hizmeti onlar sayesinde yapıyoruz. Ve her şeyden önce işçimizin haklarını veriyoruz. İnşallah vermeye de devam edeceğiz.Memleketimize hizmet yapmak için yatırımı için yeri geliyor borçlanıyoruz. Bundan sonrada  hizmet için borçlanmaya devam edeceğiz.Ancak adım adım hazırladığımız projelerimizle belediyemize mali kaynaklarda üretiyoruz. 5 milyonda aldığımız bütçemizi 19 milyonlara çıkardık. Allahın izniyle kimsenin şüphesi olmasın. Yatırımda yapacak, işçilerimizede  haklarını  ödeyecek,halkımızada hizmet vermeye devam edeceğiz. “dedi.

           

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Mehmet akbunar @HABER

13 Mart 2019 11:20

Bu bir habermi yoksa seçim çalışmaları kapsamında birilerine pirim yaptırmak mı ?