KABLOLARI HIRSIZLAR GÖTÜRDÜ, FATURAYI VATANDAŞ ÖDÜYOR!!!

Emet Günlüce köyü merkez mahallesinde telefon ve internet hatları çalışmazken, abonelikler iptalde edilemiyor.

KABLOLARI HIRSIZLAR GÖTÜRDÜ, FATURAYI VATANDAŞ ÖDÜYOR!!! Güncel

Emet ilçesine bağlı Günlüce köyü merkez mahallesinde vatandaşlar uzun süredir bakımları yapılmayan ve çalışmayan  telefon hatları nedeniyle iletişimden uzak yaşıyor.4 ay önce kabloları çalınan telefon ve internet hatları için ekipler gelerek arıza gidermezen,iptal edilmeyen telefonlar sebebiyle aboneler, kullanamadıkları hatlara aylık para ödemeye devam ediyorlar.

                Günlüce köyü merkez mahallesinde yıkılan telefon direkleri,yerlerde sürünen kablolar tehlike arzederken, telefon irtibatı ve internet hizmetindende yararlanamıyor.

                Günlüce  merkez mahallesinde   yaşayan Mustafa Onay isimli vatandaş köylerinde yaklaşık 4ay önce yaşanan kablo hırsızlığı olayından sonra sağlıklı telefon ve internet kullanamadığını beyanla muhabirimize şunları söyledi;”4 ay önce köyümüzde kablo hırsızlığı olayı yaşandı. Olay yeri inceleme ekipleri geldikten sonra kalan teller kenarlara konuldu. Bizlere kabloların sigortalı olduğu ve devlet tarafından  mutlaka yaptırılacağı belirtildi. Kendi imkanlarımızla hattımızı bulduk,kablo bağlayarak telefon ve internet kullanmaya başladım.Ancak telefon direkleri tarla kenarlarında yatık devrik durumda olduğundan  tarla sahiplerince yer değiştirilip,kenara falan alınınca hattımız yine kopuyor. Defalarca arıza bildirimi yaptım. Kütahya ptt müdürlüğü Simava bağlı olduğumuzu ordan ilgili arkadaşların geleceğini ifade ettiler. Gelen giden yok,arızamız devam ediyor, ücretleri ödüyoruz,hizmetten yararlanamıyoruz “dedi.

Benzer sorunu yaşayan bazı  köy sakinleri, sorunlarını aktarmak için arıza bildirimi yapmaya yetkili bulamadıklarından yakınırken aldıkları abonelikleri de bir bir iptal etirmek için Tavşanlıya gititklerini ifade ediyorlar.Tarla ve yol kenarlarında devrik duran direklerin, kabloların tehlike arz ettiğinide dikkat çeken vatandaşlar, hatların olduğu yerlerde de sağlıklı iletişim yapılamamasıdan şikayetle yetkilileri göreve davet ettiler.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar