UÇAK; GAZİEMETİMİZİ EGE’NİN TERMAL ŞEHRİ YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

İYİ parti Emet belediye başkan adayı Mustafa Uçak projelerini gazetemize açıkladı.

UÇAK; GAZİEMETİMİZİ EGE’NİN  TERMAL ŞEHRİ YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK Siyaset

İYİ parti Emet belediye başkan adayı Mustafa Uçak projelerini gazetemize açıkladı.Seçimlere Emet cCHP ile ittifakla katılan İyi partide belediye başkan adayı Mustafa Uçak önceliklerinin turizm olduğunu vurguladı.

                Yıllardır konuşulan,ancak bir türlü hayata geçirilemeyen termal zenginliklerin etkin kullanımı, ve turizmle kalkınan bir Emet hayalini gerçekleştirmek için yola çıktıklarını ifade eden Uçak;”Termal turizm bölgesinde bulunan Gazi Emetimiz termal kaynakları, çevresin ormanlık arazi olması,tarihi değerkerinin bulunması, yemek,örf ve adet kütlülerimizle turizm cenneti olabilecek bir ilçedir.İlçemizdeki otel ve pansiyon sayılarını artıracak,turizm merkezlerine geziler düzenleyecek, turizm potansiyelimizi yükselterek,halkımızın turizmci olmasını sağlayacağız.”dedi.

                Emetin hızlı bir gelişimi ve tekrar göç alan bir ilçe konumuna gelmesi adına hazırladıkları projeler ile yola çıktıklarını belirten Uçak;” Hiçbir şey zor değil,ve hiçbir şey içinde geç kalınmış değil. Özellikle devletin kırsal turizme verdiği katkıları,akılcı, gerçekleştirilebilir projelerle ilçemize kazandırmamızla hem Emetimiz hemde Emetlimiz kazanacak.İYİ’ler kazanacak.

İŞTE İYİ PARTİ EMET BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA UÇAK’IN PROJELERİ;

*GAZİEMET, Yayla,doğa turizmi ve festivallerle adından söz ettirecek. Kırsal kalkınmada hibe destekli projelerle  turizmde ilçemizi cazibe merkezi haline getireceğiz. Apart turizmine öncelik vereceğiz.İllerde açacağımız stantlarla ilçemiz ve üreticilerimizin ürünlerini tanıtma fırsatları sunacağız.

*Kaynarca ve Osmanlı hamamlarımıza ek  yüzme havuzu yapılacak. Hamamlardan yüzme havuzlarına tünel geçisi sağlanacak.

* TERMAL atık suyu seracılık yapmak isteyen girişimcilerimizin hizmetine sunacağız.

* Zengin sıcak su kaynaklarımla  Termal turizm,iki taş kanyonumuz ile doğa turizmi, Eğrigöz kalemizle Zeytinoğlu hanımızla  tarih turizmimizi geliştirerek  Ege’nin termal şehri olacağız.

*Zeytinoğlu hanımızı istimlak ederek,Kurtuluş, termal,bor ve kent tarihi müzesi haline dönüştüreceğiz. Han’ımızı  sosyal alan ve kültür merkezi haline getireceğiz.

*İLÇE HALK MECLİSİ; Değişik meslek grupları,ve siyasi görüşlerine bakılmaksızın  ilçe halkımızı 6 ayda  bir toplantı yaparak  ilçemizi birlikte yöneteceğiz.

*BESİ ÇİFTLİĞİ KOOPERATİFİ; İlçemize ultra besihaneler kurup  besici sayımızı artıracağız. Bu mesleğe gönül veren halkımız için gerekli gayreti göstererek ilçemizi besicilikte geliştireceğiz.

*AKILLI KENT SERTİFİKALI GAZİEMET;İlçemize yapacağımız modern şehircilik çalışmalarımızla Kent hizmetleri ve yaşam kalitesi göstergeleri standartı ile ilçemizi Akıllı kent sertifikası na sahip kentler kapsamına aldıracağız.

*İYİKART; Belediye olarak hazırlayacağımız İyikart ile   zorda kalan vatandaşlarımıza destek sağlayacağız.

*Maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere hazrlık kurslarını ücretsiz vereceğiz.

*Emetli kadınlarımız evinde kendi ekonomilerine katkı sağlayacak.Satış ofisleri kurarak ürünlerini satacağız.

*Emet belediyesi  hizmet binasını güneş enerjisi ile kendi elektriğini üretir hale getireceğiz.

*Çocuk parkı ve sosyal donatıların sayılarını artıracağız.

*3 Eylül Kurtuluş günlerimizi  30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında çeşitli organizasyonlarlaf estival havasında kutlayacağız.

*Komşu ilçemiz Hisarcık ile işbirliği içerisinde  iki ilçe arasına Bor organize sahası kurulması için belediye olarak gereken çalışmaları yapacağız.

*İlçemize yer altı ve yerüstü otoparklar yapıp,güzergahlar ve yön tabelaları belirleyerek trafikle ilgili sorunları ortanda kaldıracağız.Şehir ışıklandırılıp,yaya yolları genişletilip,sanat eserleriyle şehir havası verilecek.

*Hesap verilebilir,şeffaf belediyecilik ana ilkemiz.Her yıl belediyenin gelir ve giderleri halka açıklanacak. Hazırlanacak pankartlarla gelirler ve yapılan harcamalar kalem kalem  halkımıza sunulacak.

GELECEK SAYIMIZDA AK PARTİ EMET BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HÜSEYİN DOĞAN2IN PROJELERİ GAZETEMİZDE YER ALACAK… ERCAN KOLKU

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar