KÜTAHYA’DAN YILIN DOKTURU EMET İLÇESİNDEN OLDU

14 Mart tıp bayramı kapsamında 81 ilde yılın doktorları seçilirken, Kütahya’dan yılın doktoru Emet Toplum sağlığı merkezi doktorlarımızdan Dr. Hakan Ünek oldu.

KÜTAHYA’DAN YILIN DOKTURU EMET İLÇESİNDEN OLDU Sağlık

14 Mart tıp bayramı kapsamında 81 ilde yılın doktorları seçilirken, Kütahya’dan yılın doktoru Emet Toplum sağlığı merkezi doktorlarımızdan Dr. Hakan Ünek oldu. Ünek, İl sağlık müdürü İsmail Zehir ile birlikte Ankarada düzenlenen törende ödülünü Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın elinden  aldı.

Emet ilçesinde 22 yıldır doktorluk yapan Hakan Ünek,Özverili, disiplinli, hasta memnuniyeti ön planda tutan meslek anlayışı gibi kriterlerle yapılan değerlendirmeler sonucu yılın dokturu ünvanını almaya hak kazandı.

Türkiye’nin 81 ilinden gelen doktorlarla bir araya gelen Bakan Koca, “Gece gündüz demeden çalışan, bu kutsal mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, mesleğine aşkla bağlı, saygın, onurlu meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten kutlarım. 14 Mart’ı sadece bir gün, bayram olarak kutlamak yerine, tüm sağlık çalışanlarımızı kucaklıyor ve bu haftayı ‘Sağlık Haftası’ olarak kutluyoruz. Bu yıl Tıp Bayramı kutlamalarının 100. yılı olması münasebetiyle özel bir önem taşımaktadır’’ ifadelerini kullandı. Koca daha sonra yılın doktorlarına ödüllerini verdi.           

Ayrıca 2018 yılı 1. Basamak sağlık hizmetleri değerlendiremesi sonucunda “Halkımızın sağlığının korunması ve yetiştirilmesi adına yapmış oldukları özverili çalışmalar “nedeniyle Toplum sağlığı merkezi başkanı Dr. Fethiye Güven ve Emet Aile hekimliği doktoru Dr. Hakan Demir’e teşekkür belgeleri verildi.

            Başarıları nedeniyle tüm doktorlarımızı tebrik ediyor, 14 Mar tıp bayramlarını kutluyoruz.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar