GAZİ EMET GENÇLİK PLATFORMU EMET'İ BİR ARAYA GETİRDİ

Gazi Emet gençlik platformunca organize edilen, gıyabi cenaze namazı ve teröre lanet yürüyüşü,ilçeyi bir araya getirdi.

GAZİ EMET GENÇLİK PLATFORMU  EMET'İ BİR ARAYA GETİRDİ Güncel

Gazi Emet gençlik platformunca organize edilen, gıyabi cenaze namazı ve teröre lanet yürüyüşü,ilçeyi bir araya getirdi.

                Emet ilçesinde Yeni zelandada meydana gelen ve 50 müslüman vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısında şehit olanlar için ikindi namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı.Namaz öncesi platform temsilcisi İsmail Akpınar tarafından  bir bildiri okundu. Yenizelandada yaşanan katliama sessiz kalınamayacağı,inançları gereği ibadetlerini yaparken katledilen Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı durumun dünyada islamiye saldırının hangi boyutla ulaştığını gösterdiğini ifade etti. Saldırıyı gerçekleştiren caninin yazılarından da anlaşıldığı üzere geçmişten gelen kinin göstergesi olduğunu  ifade eden Akpınar savunmasız insanların katledilişinin hunharca zalimce ve kalleşçe olduğunu belirtti.Emet gençlik platformu olarak yapılan saldırıyı lanetledikleri belirtilen bildiride saldırganların en kısa sürede cezalandırılması istendi. Bildiride   teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Altıntaş ilçesinden Uzman Çavuş Yakar Çakır’ada Allah tan rahmet kederi ailesine başsağlığı dilendi.

Emet ilçesinde dernekleşme aşamasında olan gençlik platformu, organizasyonunda gıyabi cenaze namazı sonrası açılan dev bayraklarla teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirildi.  Çarşı camii önünden başlayan yürüyüş,kaynarca caddesi,Tahsin İnce caddesi,Gülten Dayıoğlu kütüphane caddesi güzergahında hükümet konağı önünde okunan İstiklal Marşı ile sona erdi.

Gazi-Emet gençlik platformu organizasyonunda Gıyabi cenaze namazı ve yürüyüşe belediye başkanı ve Dp belediye başkan adayı Mustafa Koca,Ak parti belediye başkan adayı Hüseyin  Doğan, Ak parti ilçe başkanı Süleyman Ciner, İyi parti belediye başkan adayı Mustafa Uçak,İyi parti ilçe başkanı Eyüp Doğu,Saadet partisi belediye başkan adayı Mehmet Hamamcı, Mhp ilçe başkanı Mustafa Mecit, BBP ilçe başkanı Cemal Tanrıkulu,Yeniden refah partisi ilçe başkanı Mehmet Sağlam,Emet esnaf odası başkanı Abdullah Ünal,Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı Halil Er, en önde birlikte katıldılar. İlçe adaylarının böyle anlamlı bir organizasyonda bir araya gelerek  gençlere önderlik etmesi vatandaşlarca takdirle karşılandı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar