ÇANAKKALE ZAFERİMİZİ BÜYÜK GURURLA,ŞEHİTLERİMİZİ DUALARLA ANDIK

18 Mart Çanakkale zaferimizin 104. Yıldönümü, ve şehitleri anma programı Emet ilçesinde düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.

ÇANAKKALE ZAFERİMİZİ BÜYÜK GURURLA,ŞEHİTLERİMİZİ DUALARLA ANDIK Güncel

18 Mart Çanakkale zaferimizin 104. Yıldönümü, ve şehitleri anma programı Emet ilçesinde düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.

                Anma programı  Emet Günlüce köy Cevizdere mevkiinde bulunan Cevizdere şehitleri anıtına çelenk koyma merasimi ile başladı. Programa Emet kaymakamı Hasan Çiçek, Emet belediye başkanı Mustafa Koca, Garnizon komutanı Mukadder Demir, Emniyet müdürü Gökhan Yıldırım, daire müdürleri, stk başkanları ve öğrenciler katıldı.İstiklal marşımızın hep birlikte söylendiği programda günün anlam ve belirten konuşmayı Ecdad derneği başkanı Ali Duyan yaptı.

                18 Mart Çanakkale`nin geçilmeyeceğinin,Türk Milletinin esir edilmeyeceğinin, Türk Vatanının parçalanmayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gün olduğunu belirten Duyan

” Bugün; Çanakkale Zaferimizin 104. yılıBugün; Dünyada Türk adının duyulduğu andan itibaren bayrağımızı yeryüzünün her noktasında taşıyanların üç kıt’ayı Türk Yurdu haline getirenlerin, Türklük uğruna bedenlerini toprağa koydukları gündür.

Bugün;Yurdumuzun semalarında, denizlerinde, Malazgirt’te, Kosova’da, Niğbolu’da, Yemen’de, Galiçya, Kafkasya, Sarıkamış, Çanakkale, Kocatepe, Kore, Kıbrıs, Irak, Suriye, Hakkari, Van, Şırnak’ta, dağ başında, bir köyde, kendini sözde medeni sanan ülkelerde şehit olanların günüdür.

 Şehitlerimiz, binlerce yıldan beri, Türk’ün milli varlığını sürdürmek için; vatan, millet, istiklal, hürriyet, insanlık ve barış ülküsü uğruna canlarını feda ettiler.

15 Temmuzda olduğu gibi Ülkemi bölmek, parçalamak isteyen, milletimin huzuruna göz diken iç ve dış hainler;

Hangi maskeyi takarsanız takın, artık hainliğinizi gizleyemiyorsunuz. Bir elinizde yıldırım, diğer elinizde tufan taşısanız, denizleri taşırıp üzerimize akıtsanız, güneşi yaklaştırıp dünyayı kavursanız dahi, şehitlerimizden aldığımız kuvvetle karşınızda daima bizi bulacaksınız. Her zaman olduğu gibi kanımızla boğulacak, ateşimizle yanacaksınız.

Vatan ve Bayrak uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimiz! Sizleri bizden ayıran ecel, kalplerimizi asla ayıramayacaktır. Kutsal emanetiniz olan Türk Vatanı ilelebet hür kalacaktır.

Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım”dedi.

Cevizdere  anıtındaki program şehitler anıtında İlçe jandarma komutanlığınca saygı atışı yapılırken, şehit mezarları başında Kur’anı Kerim okunarak dualar edildi.

Daha sonra törenler Emet Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam etti. Emet Anadolu İmam hatip lisesi öğrencilerinin hazırladığı şiir, kompozisyon, slayt gösterileri  ve tiyatro gösterisi büyük bir beğeniyle izlendi. Buradaki program Kur’an tilaveti ile sona erdi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar