MİLLETVEKİLİ KASAP;BOR MADENLERİMİZDE ELİMİZDEN GİDİYOR

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap, partisinin seçim çalışmalarına katılmak üzere Emet ilçesindeydi.

MİLLETVEKİLİ KASAP;BOR MADENLERİMİZDE ELİMİZDEN GİDİYOR Siyaset

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap, partisinin seçim çalışmalarına katılmak üzere Emet ilçesindeydi. CHP il başkanı Makbul Sarı  ile birlikte Emete gelen Milletvekili Kasap,CHP ve İYİ partiyi ziyaret etti.

                Chp İlçe başkanı Musa İnci ile birlikte seçim çalışmalarını değerlendiren Kasap, ziyaretlerde Bor madenlerinin satışı için artık yasal bir engel kaLmadığını, varlık fonuna satış yetkisinin verildiğini ifade etti.

Kasap,“Doğduğumuz yerdeyiz,Emet ilçemizdeyiz.Artık yoldan bahsetmeyeceğim.Yol malum.Geçen hafta Ulaştırma bakanlığımıza yazdığımız yazıya gelen cevapta Kütahya büyükseşir belediyesi deniyor. Kütahyanın büyükşehir olmadığını bilmeyen bir bakanla muhatabız.Dünyadna haberleri yok. En büyük facia, gündemimiz varlık fonu.Varlık fona satış yetkisi verildi.İçersinde Etimadende var. Deniz bitti,artı hazinede para kalmadı.Bor madenleri satılacak.Varlık fonundaki değerlerimize göz diktiler.THY,Halkbank,ziraat etimaden satılacak.Bir diğer faicamızda biliyorsunuz Emetbora alınacak işçilerin mülakatlarının Emette yapılmasını sağladık. Ama, 600-700 kişiye söz veriyorlar. Emet ve Hisarcıktan girecek işçi sayısı 10 veya 15 kişi o kadar genci kandırıyorlar. Üstelik mülakat yapıyoralr,sonuçları seçimden sonra açıklanacak diyorlar. Bu ahlaksızlıktır,bu yine Emetli ve bölgem insanı mağdur edilecek.Yoldan hastaneden mağdur edilen halk borun özelleşmesi, ve alınamayacak işçilerle yine mağdur konuma düşecektir “dedi.

                Emet ilçesinde belediye başkanlığında İyi partiden aday gösteirlen Mustafa Uçak’ı desteklediklerini ifade eden Kasap,il genel meclisinde kendi adayları ile seçime gidrdiklerini ifade etti.Kasap daha sonra İyi parti ilçe başkanlığını da ziyaret etti.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar